НОВИНИ » 2018 » Січень » 16 » Безпека громади – відповідальність місцевої влади
16:24
Безпека громади – відповідальність місцевої влади

Становлення України як демократичної держави неможливе без розвиненої системи місцевого самоврядування, одне з центральних місць в якій посідають органи місцевого самоврядування, на які, відповідно до Кодексу цивільного захисту України, покладено ряд основних завдань. Саме від їхніх рішень значною мірою залежить ефективність вирішення питань місцевого значення, благоустрій населених пунктів, соціально-економічний і культурний розвиток у цілому. Адже, успішними стають ті громади, які вдало розвивають власну спроможність та поліпшують внутрішні умови, що впливають на безпеку життєдіяльності населення.

16 січня 2018 року в Центрі розвитку місцевого самоврядування в рамках реалізації U-LEAD з Європою „Програми для України – розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку” відбувся семінар з теми „Організація безпеки в об’єднаних територіальних громадах”. До проведення семінару долучилися представники ГУ ДСНС України у Рівненській області та фахівці Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області.

Зі вступним словом до учасників семінару звернувся директор Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Сивий, котрий зазначив, що створена дієва система цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах забезпечить захист її жителям під час виникнення надзвичайної ситуації.

Заступник начальника ГУ ДСНС України у Рівненській області, полковник служби цивільного захисту Олександр Мохрик продемонстрував головам об’єднаних територіальних громад Рівненщини презентацію з теми „Організація заходів цивільного захисту населення в об’єднаних громадах Рівненської області”. Фахівець у чіткій та доступній формі відобразив пропозиції щодо розвитку системи цивільного захисту в ОТГ та їхні основні завдання у сфері цивільного захисту. Окремо розповів про етапи створення центрів безпеки громадян в ОТГ. Олександр Мохрик наголосив, що пожежно-рятувальні підрозділи місцевої і добровільної пожежної охорони створюються з урахуванням можливості прибуття у термін, що не перевищує 20 хвилин у сільській місцевості та 10 хвилин у містах з часу отримання повідомлення. Пропонується створення Центру безпеки громадян, який об’єднуватиме під одним дахом пожежно-рятувальну службу, поліцію та швидку медичну допомогу. За одним викликом усі три служби зможуть одночасно організовано виїхати на об'єкт. Це дозволить оперативно реагувати на можливі надзвичайні події, звернення громадян та скоротити витрати на утримання цих служб.

У ході семінару з темою „Планування заходів цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах” виступив викладач НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області Віктор Зейда. Головними акцентами доповіді фахівця були: основні законодавчі акти з питань ЦЗ та головні завдання ОТГ у сфері цивільного захисту. Особливу увагу доповідач звернув на планування та проведення заходів цивільного захисту у об’єднаних територіальних громадах і надав зразки плануючих документів відповідно до наказу ДСНС України від 12 червня 2016 року № 335 „Про затвердження Примірного переліку документів з питань цивільного захисту, що розробляються центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання”.

Викладач наголосив, що керівником ланки ОТГ територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту є голова об’єднаної територіальної громади. До її складу входять:

постійно діючий орган управління цивільним захистом;

координаційний орган управління цивільним захистом (комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ОТГ);

сили цивільного захисту;

спеціалізовані служби цивільного захисту.

Віктор Зейда зазначив, що у разі створення ОТГ на базі міст обласного та районного значення, раніше створені ними ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, органи управління та сили цивільного захисту поширюють свою діяльність на всю територію новоствореної територіальної громади.

Організація ЦЗ тісно пов’язана з процесами управління, оскільки являє собою систему заходів, які реалізуються у процесі здійснення певних етапів управлінської діяльності (планування, прийняття рішень, управління і контролю за їх виконанням), спрямованих на запобігання виникнення НС, реагування на них, ліквідацію наслідків НС, захист населення та територій від їх негативних проявів.

На завершення заходу керівники громад висловили слова вдячності за надану необхідну методичну допомогу та побажання щодо подальшої плідної співпраці у забезпеченні безпеки життєдіяльності в громадах Рівненщини.

Алла Тищенко,
методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 143 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]