НОВИНИ » 2018 » Квітень » 27 » БЕЗПЕКА ТА ЗДОРОВ’Я НАШОГО ПОКОЛІННЯ ПОНАД УСЕ
13:41
БЕЗПЕКА ТА ЗДОРОВ’Я НАШОГО ПОКОЛІННЯ ПОНАД УСЕ

Чорнобильський демон зродився зловтішний

В безумному розпаді часток мізерних, –

І горе, як ніч, по землі нашій грішній

Нечутно ступає – не спиниш, не вернеш…

                                                    Любов Долик

26 квітня українці та весь світ згадують одну з найстрашніших катастроф за часів існування людства – вибух на Чорнобильській АЕС. Саме у ніч на 26 квітня 1986 року cталася катастрофа, фатальні наслідки якої відчутно донині. На четвертому реакторі пролунало два вибухи. Причина катастрофи – перегрівання реактора й накопичення великої кількості газів, що з'явились під час неконтрольованої реакції. Унаслідок катастрофи в довкілля потрапило 7 тон ядерного палива.

Світ був наляканий Чорнобилем. У перші роки незалежності слова „Україна” і „Чорнобиль” сприймалися як синоніми. І Україні було потрібно докласти чимало зусиль для того, щоб довести світу: ми – це не лише Чорнобиль.

Працівниками Здолбунівських курсів 3 категорії Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області та фахівцем з питань цивільного захисту ст. Здолбунів було організовано навчальну екскурсію у сховище для учнів та вчителів опорної Здолбунівської загальноосвітньої школи №3.

У ході екскурсії відвідувачі школи почули вичерпну інформацію про порядок дій в умовах надзвичайних ситуацій та отримали листівки, пам’ятки, буклети для наочного засвоєння інформації, які надав обласний методичний кабінет НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.

Урок Чорнобиля – це жахливий досвід. У той же час це попередження не тільки для України, – повідомлення стосується всіх країн про необхідність розумного використання так званого „мирного атома”.

Сергій Степанюк,
майстер виробничого навчання Здолбунівських курсів 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.

Переглядів: 89 | Додав: kvu | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]