НОВИНИ » 2017 » Жовтень » 20 » Безпека життєдіяльності в підготовці медичних працівників
14:25
Безпека життєдіяльності в підготовці медичних працівників

На виконання Плану роботи Обласної науково-методичної ради з цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та основ медичних знань на 2017 рік 19 жовтня цього року комісія з членів науково-методичної ради відвідала Рівненський державний базовий медичний коледж. Метою заходу було надання методичної допомоги з питань викладання дисципліни „Безпека життєдіяльності”.

В рамках надання методичної допомоги відбулась зустріч з директором закладу Ростиславом Сабадишиним, його заступником з навчальної роботи Миколою Дашевським та відповідальною посадовою особою з питань цивільного захисту Іваном Карпюком. Члени комісії цікавились не лише навчальною роботою з безпеки життєдіяльності, а й питаннями щодо діяльності структури ЦЗ коледжу.

Пункт 20 Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року №444 наголошує, що підготовка студентів вищих навчальних закладів до дій у надзвичайних ситуаціях здійснюється за програмою нормативної навчальної дисципліни „Безпека життєдіяльності”, яка відповідно передбачає формування у студентів, що навчаються знань, умінь та навичок щодо забезпечення необхідного рівня безпеки у надзвичайних ситуаціях відповідно до майбутнього профілю роботи, галузевих норм і правил. Отже, слід зазначити, що дисципліна „Безпека життєдіяльності” включена в навчальні плани підготовки усіх спеціальностей, які готує навчальний заклад.

Викладання дисципліни „Безпека життєдіяльності” забезпечує циклова комісія фундаментальних дисциплін коледжу. Викладач з безпеки життєдіяльності Катерина Басюк підготувала комплекс методичного забезпечення, в якому зосереджено робочі програми для кожної спеціальності, лекції, посібники з практичних занять, методичні рекомендації, тести для підсумкового контролю, мультимедійні та відеоматеріали. Викладач пройшла підвищення кваліфікації в Інституті державного управління у сфері ЦЗ у жовтні місяці 2017 року.

На базі закладу плануються та проводяться профілактичні заходи щодо безпеки життєдіяльності і зокрема здорового способу життя, про що свідчить Комплексний план виховної роботи на 2017-2018 навчальний рік та фотоматеріали.

Члени комісії також звернули увагу на навчання посадових осіб з питань ЦЗ та пожежної безпеки навчального закладу на базі Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області.

За результатами перевірки підготовлено довідку, яку буде надіслано до управління з питань НС та ЦЗН Рівненської облдержадміністрації та управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації.

Питанню безпеки життєдіяльності в Рівненському державному базовому медичному коледжі приділяється належна увага, адже хто як не медичні працівники мають бути прикладом та взірцем тієї загальної культури безпеки.

Наталія Яковець,
завідувач обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 152 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]