НОВИНИ » 2018 » Листопад » 1 » Цивільний захист – пріоритетний напрямок діяльності освітніх закладів
12:52
Цивільний захист – пріоритетний напрямок діяльності освітніх закладів

31 жовтня 2018 року відбувся семінар відділу освіти Рівненської районної державної адміністрації з залученням відповідальних з питань цивільного захисту закладів загальної середньої освіти. Серед нагальних питань щодо роботи і перспектив діяльності районного відділу освіти розглянуто питання протипожежного захисту освітніх закладів та про роботу опорного закладу з питань ЦЗ та безпеки життєдіяльності.

Щодо створення та функціонування навчально-методичного кабінету з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності опорного закладу загальної середньої освіти доповіла завідувач обласного методичного кабінету Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області. Фахівець зазначила, що в Рівненській області створені та діють 20 опорних закладів загальної середньої освіти при об’єднаних територіальних громадах і 16 – при органах управління освітою райдержадміністрацій, виконкомів рад міст обласного значення.

З метою здійснення методичного супроводу координації діяльності базових (опорних) з питань ЦЗ та безпеки життєдіяльності освітніх закладів та відповідно до листа управління освіти і науки облдержадміністрації від 01.10.2018 № 3456-02/01-09/18 в області проходять семінари в ході Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності. На базі опорних закладів здійснюється консультативна допомога освітнім закладам міста, району, ОТГ з розповсюдженням передового досвіду роботи з організації і проведення практичних заходів з цивільного захисту.

Доповідач підкреслила важливість цивільного захисту учасників освітнього процесу та працівників галузі освіти, оскільки їх безпека залежить від створеної системи цивільного захисту закладу і виконання посадовими особами своїх обов’язків в рамках вимог чинного законодавства у сфері ЦЗ.

З метою розповсюдження передового педагогічного досвіду Вараської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 щодо облаштування навчально-методичного кабінету опорного (базового) з питань ЦЗ та безпеки життєдіяльності було запропоновано мультимедійні та відеоматеріали і рекомендовано створення предметних кабінетів з основ здоров’я, захисту Вітчизни у кожному закладі загальної середньої освіти для удосконалення освітнього процесу та його програмно-методичного забезпечення.

Також, було акцентовано увагу на періодичності проходження функціонального навчання з цивільного захисту керівником закладу, його заступниками, посадовою особою з питань ЦЗ і навчання з питань пожежної безпеки керівником і посадовою особою з питань пожежної безпеки закладу на базі Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області. Планувати його необхідно в перший рік призначення на посаду з періодичністю 1 раз на 3 роки.

Адже, цивільний захист потребує комплексного підходу: в першу чергу – планування діяльності; теоретичне навчання, як учасників навчально-виховного процесу, так і працівників галузі освіти і, як підсумок - проведення практичних заходів. А результатом має бути оволодіння вміннями і навичками дій в складних умовах надзвичайних ситуацій.

Наталія Яковець,
завідувач обласного методичного кабінету
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 42 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]