НОВИНИ » 2017 » Листопад » 24 » Дотримання заходів цивільного захисту в діяльності об’єднаних територіальних громад
09:57
Дотримання заходів цивільного захисту в діяльності об’єднаних територіальних громад

Надзвичайну ситуацію не можна відмінити або перенести в інше місце, але у більшості випадків цілком можливо попередити її виникнення, локалізувати розповсюдження та розвиток її чинників і не допустити негативну дію наслідків на довкілля, загибель людей та матеріально-економічних втрат.

Діюча система місцевого самоврядування на сьогодні не задовольняє потреб суспільства. Функціонування органів місцевого самоврядування у більшості територіальних громад не забезпечує створення та підтримку сприятливого життєвого середовища, необхідного для всебічного розвитку людини, її самореалізації, захисту її прав, надання населенню органами місцевого самоврядування, утвореними ними установами та організаціями високоякісних і доступних адміністративних, соціальних та інших послуг на відповідних територіях.

В Рівненській області, як і в державі, триває процес утворення об’єднаних територіальних громад (далі - ОТГ). Всі вони повинні бути спроможними не тільки забезпечувати безпеку життєдіяльності населення у режимі повсякденного функціонування, а й при виникненні надзвичайних ситуацій.

Для запобігання надзвичайним ситуаціям, реагування на них та ліквідацію їх наслідків у новостворених ОТГ, не гаючи часу, необхідно створювати систему цивільного захисту, – як зазначив Сергій Вовчук, начальник Навчально-методичного центру, координуючи діяльність фахівців Центру в умовах реформування місцевого самоврядування.

Успішними стають ті громади, які вдало розвивають власну спроможність та поліпшують внутрішні умови, що впливають на безпеку життєдіяльності людей. Адже на органи місцевого самоврядування, відповідно до Кодексу цивільного захисту України, покладено ряд основних завдань.

23 листопада 2017 року навчально-методичний центр спільно з Рівненським відокремленим підрозділом Установи „Центр розвитку місцевого самоврядування” взяли участь у семінарі з представниками об’єднаних територіальних громад з питань реформування житлово-комунального господарства.

В ході семінару з темою „Організація цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах” виступив викладач НМЦ ЦЗ та БЖД Віктор Зейда. Головними акцентами доповіді фахівця були: основні законодавчі акти з питань ЦЗ, головні завдання ОТГ у сфері цивільного захисту, організаційна структура ЦЗ об’єднаної територіальної громади, функціонування структурного підрозділу з питань ЦЗ. Особливу увагу доповідач звернув на планування та проведення заходів цивільного захисту у об’єднаних територіальних громадах і надав зразки плануючих документів відповідно до наказу ДСНС України від 12 червня 2016 року № 335 „Про затвердження Примірного переліку документів з питань цивільного захисту, що розробляються центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання”.

Працівники Центру підготували інформаційний бюлетень „Стан безпеки життєдіяльності Рівненської області у І півріччі 2017 року”, котрий створений для ознайомлення працівників підприємств, установ, організацій, навчальних закладів зі станом безпеки життєдіяльності населення області та профілактичними заходами щодо недопущення загибелі людей та збереження їх здоров’я та життя; методичні рекомендації „Організація та проведення спеціальних об’єктових навчань (тренувань) з питань ЦЗ для об’єднаних територіальних громад”; „Організація заходів цивільного захисту в об'єднаних територіальних громадах Рівненської області”; „Створення та забезпечення функціонування консультаційних пунктів з питань цивільного захисту при об’єднаних територіальних громадах”.

Організація ЦЗ тісно пов’язана з процесами управління, оскільки являє собою систему заходів, які реалізуються у процесі здійснення певних етапів управлінської діяльності (планування, прийняття рішень, управління і контролю за їх виконанням), спрямованих на запобігання виникнення НС, реагування на них, ліквідацію наслідків НС, захист населення та територій від їх негативних проявів.

Кожний громадянин України має конституційне право на безпечне для життя і здоров'я довкілля. А безпека людини, її життя і здоров'я Конституцією України визнані найвищою соціальною цінністю. Убезпечення життєдіяльності громадян було і залишається одним із визначальних складових усієї системи цивільного захисту.

Алла Тищенко,
методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 158 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]