НОВИНИ » 2018 » Травень » 22 » Функціональне навчання у сфері цивільного захисту
16:50
Функціональне навчання у сфері цивільного захисту

У Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області з 21 по 25 травня 2018 року проходять функціональне навчання категорії слухачів „Керівники підрозділів (посадові особи) з питань цивільного захисту органів місцевого самоврядування” та „Заступники керівників органів місцевого самоврядування”.

До проведення занять залучалися фахівці обласних структур, компетенцією яких є питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.

Заступник начальника ГУ ДСНС України в Рівненській області полковник служби ЦЗ Олександр Мохрик звернув увагу присутніх на першочергові аспекти. В Україні продовжується реформування як ДСНС так і функцій органів місцевого самоврядування, в тому числі створення об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Зокрема, приділяється велика увага організації діяльності місцевих пожежних команд та добровільних пожежних команд, які мають виконувати не тільки функції щодо гасіння пожеж, а й інші завдання, пов’язані з комунальними потребами громади, наприклад, підвезення та відкачування води, обрізка дерев, чищення доріг та інше. ГУ ДСНС в області планує створення пожежних команд у населених пунктах у такій кількості, щоб доїзд на місця виникнення надзвичайної ситуації не перевищував 20 хвилин. Оснащенню спорядженням пожежних команд сприятиме міжнародне співробітництво, зокрема, укладення меморандумів про співпрацю з органами місцевого самоврядування Республіки Польщі.

Начальник відділу організації заходів цивільного захисту УОР та НС ГУ ДСНС в області підполковник служби ЦЗ Юрій Майстров озвучив тему „Актуальні питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій”. У своєму виступі наголосив, що на загальнодержавному рівні готуються зміни до статті 19 Кодексу цивільного захисту України, в яких буде конкретизовано повноваження у сфері цивільного захисту об’єднаних територіальних громад.

Про організацію радіаційного та хімічного захисту населення і територій об’єднаних територіальних громад розповів присутнім Роман Бондар, провідний фахівець відділу ОЗЦЗ УОР та НС ГУ ДСНС в області, майор служби ЦЗ.

Валерій Бура, головний спеціаліст управління з питань НС та ЦЗН облдержадміністрації, ознайомив слухачів з особливостями проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 № 138 „Деякі питання використання захисних споруд цивільного захисту” та доручення заступника голови облдержадміністрації від 03.05.2018 №дор. 55/01-61/18 про інвентаризацію захисних споруд області.

Викладачі та методисти навчально-методичного центру також долучалися до проведення функціонального навчання у сфері цивільного захисту. Викладач обласних курсів Віктор Зейда розповів слухачам про організацію цивільного захисту під час реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Методист обласного методичного кабінету Алла Тищенко довела вимоги чинного законодавства до організації навчання діям у надзвичайних ситуаціях мешканців населених пунктів та працівників суб’єктів господарювання об’єднаних територіальних громад, зокрема, детально висвітлила питання організації діяльності консультаційних пунктів з питань цивільного захисту – їх завдання, ведення плануючої та облікової документації, матеріально-технічне та методичне оснащення.

Представники органів місцевого самоврядування області з увагою сприймали інформацію, адже саме на них покладається захист населення і територій об’єднаних територіальних громад нашої області.

Олександр Пархомей, завідувач обласних курсів

Наталія Кособуцька,
методист курсів НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 164 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]