НОВИНИ » 2018 » Червень » 15 » Функціональне навчання у сфері цивільного захисту
15:07
Функціональне навчання у сфері цивільного захисту

Національна безпека України безпосередньо залежить від того, як на державному, регіональному, місцевому і об’єктовому рівнях вирішуються завдання захисту населення, об’єктів економіки, історичного та культурного надбання від надзвичайних ситуацій техногенного, природного або іншого характеру.

Розуміння сказаного вище зобов’язує державу, органи самоврядування, керівників об’єктів вживати заходи, суть яких полягає у створенні цілісної системи захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій й проведення виваженої політики з цих питань.

Одним з аспектів функціонування єдиної державної системи цивільного захисту на території Рівненської області є створення 10 спеціалізованих служб цивільного захисту. З метою забезпечення діяльності служб за державним замовленням проводиться навчання керівників та заступників курівників спеціалізованих служб цивільного захисту області відповідно до розпорядження голови Рівненської облдержадміністрації від 29.11.2018 № 704 „Про функціональне навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, у НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області у 2018 році”. Так, з 12 по 15 червня 2018 року у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області пройшли функціональне навчання слухачі категорії „Заступники керівників спеціалізованої служби ЦЗ матеріального забезпечення, торгівлі та харчування області, міст обласного значення та районів”.

Крім педагогічних працівників навчально-методичного центру до проведення занять залучалися фахівці обласних установ, компетенцією яких є питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій. Зокрема, заступник начальника відділу інженерно-технічних заходів та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи управління з питань НС та ЦЗН облдержадміністрації Петро Степанюк озвучив тему „Порядок створення матеріальних резервів спеціалізованими службами цивільного захисту”. Він докладно зупинився на вимогах нормативно-правових актів держави щодо реалізації вкрай важливого питання реагування на загрозу виникнення та на виникнення надзвичайних ситуацій – створення матеріальних резервів.

Слухачі отримали на електронних носіях методичні матеріали з організації діяльності служб, що дозволить їм грамотно відпрацьовувати плануючу, облікову та звітну документацію щодо функціонування сил цивільного захисту, а саме, спеціалізованих служб цивільного захисту.

Андрій Клещевніков,
заступник начальника центру з навчальної та виробничої роботи НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 75 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]