НОВИНИ » 2017 » Жовтень » 24 » Інформаційно-роз’яснювальна робота – вимога сьогодення
16:13
Інформаційно-роз’яснювальна робота – вимога сьогодення

Надзвичайні ситуації завжди супроводжували існування людства, нерідко через них гинули держави та цивілізації. Сьогодні надзвичайні ситуації не менше загрожують людству, ніж сотні і тисячі років тому.

Головними напрямками діяльності у цій ситуації є попередження та запобігання надзвичайних ситуацій, зменшення збитків: людських жертв та матеріальних втрат. Саме з цією метою 24 жовтня 2017 року в м. Здолбунів на ринку „Катеринівський”, що знаходиться по вулиці Шкільній, 42 було розгорнуто мобільний навчально-консультаційний пункт з навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях. Як зазначає начальник Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області полковник служби ЦЗ Сергій Вовчук, такі МКП – важливий крок у вирішенні таких вагомих питань, як збереження життя, здоров’я та державного майна.

 

На запрошення до співпраці в ході розгортання та діяльності мобільного навчально-консультаційного пункту долучився інспектор Здолбунівського районного сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області Вадим Тишкун, який розповів про причини виникнення пожеж та продемонстрував роботу первинних засобів гасіння. Спеціалісти Рівненського обласного благодійного фонду „Майбутнє без СНІДу” надавали консультації щодо проходження тестів на ВІЛ, роздавали інформаційні матеріали та засоби контрацепції. Представники Рівненської обласної організації Товариства Червоного Хреста України навчали правильно надавати домедичну допомогу з практичним відпрацюванням проведення штучного дихання і непрямого масажу серця на манекені-тренажері. Психологи Рівненського державного гуманітарного університету провели тренінг на тему „Як діяти, якщо ви стали заручником”.

Фахівці навчально-методичного центру провели роз’яснювально-профілактичну роботу з питань безпеки життєдіяльності, кожен бажаючий міг отримати вичерпну інформацію щодо порядку дій в умовах надзвичайних ситуацій, оглянути засоби індивідуального захисту, дізнатися про правила користування ними. Крім того, відвідувачі одержали інформаційні листівки (пам’ятки, буклети) з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, що були розроблені педагогічними працівниками Центру.

Сподіваємося, що інформаційно-роз’яснювальна робота на базі мобільного пункту буде черговим кроком до оволодіння пересічними громадянами навичок дій у надзвичайних ситуаціях і вбереже їх та оточуючих від біди.

Алла Тищенко,
методист обласного методичного кабінету
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 132 | Додав: kvu | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]