НОВИНИ » 2017 » Грудень » 1 » Майбутнє без СНІДУ: будь уважним до себе
16:26
Майбутнє без СНІДУ: будь уважним до себе

ВІЛ - це вірус імунодефіциту людини, який вражає, в основному, імунну систему. СНІД - це Синдром Набутого Імунодефіциту, що є кінцевою стадією ВІЛ-інфекції. А якщо коротко, то ВІЛ-інфекція - це та стадія хвороби, коли вірус знаходиться в організмі, руйнує імунну систему, але ще немає зовнішніх проявів. СНІД - це стадія хвороби, коли організм людини вже не в змозі боротися з різними захворюваннями. Вони прогресують і, в результаті цього, наступає смерть.

За десять місяців 2017 року в Україні за даними Центру громадського здоров'я МОЗ України було зареєстровано 14 667 нових випадків зараження ВІЛ-інфекцією (з них 2 158 дітей до 14 років). Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 312 091 нових випадків ВІЛ-інфекції, від СНІДу в Україні померло 44 221 людина.

За час спостереження за розвитком епідемії ВІЛ/СНІДу в Рівненській області станом на 01.11.2017 рік зареєстровано 3 094 випадків ВІЛ-інфікування, з них 643 особам виставлено діагноз СНІД, виявлено 661 випадок ВІЛ-інфекції серед вагітних жінок, народжена 591 дитина ВІЛ-інфікованими жінками. На диспансерному обліку перебуває 1851 ВІЛ-інфікована особа, з них 399 хворих на СНІД, 103 дитини: 76 з невизначеним ВІЛ-статусом до 1,5 річного віку, 27 дітей з підтвердженим ВІЛ-статусом, які отримують пожиттєве лікування - АРВ-терапію. На сьогоднішній день ВІЛ-інфікованим надається безоплатне і доступне лікування - АРВ-терапія, яка покращує та продовжує їх життя. Станом на 01.11.2017 року на Рівненщині АРВ-терапію отримують 1100 ВІЛ-інфікованих жителів області, в т.ч. 27 дітей.

З метою привернення уваги широких кіл громадськості до проблем поширення ВІЛ/СНІДу, формування толерантного ставлення до людей, що живуть з ВІЛ-інфекцією, 29 листопада Рівненський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом сумісно з Рівненським обласним благодійним фондом «Наше Майбутнє» організували прес-конференцію під гаслом «Моє здоров'я, моє право», яка відбулася за адресою м. Рівне вул. Жоліо-Кюрі, 19. У прес-конференції взяли участь головний лікар Центру СНІДу Олена Гандзюк та керівник благодійного фонду «Наше Майбутнє» Людмила Рибчук.

1 грудня з 12.00 до 14.00 години у центрі міста відбулася акція „Право на здоров’я”, присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Її провели Рівненський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом та Рівненський обласний благодійний фонд «Наше Майбутнє». До участі у даному заході долучилися і фахівці Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області.

Під час акції кожен охочий зміг анонімно та безкоштовно пройти швидкий тест на ВІЛ і за 10 хвилин отримати результат. Працівники організації надавали кваліфіковані консультації, відповідали на запитання молодих людей, переконували вести здоровий спосіб життя. Також під час заходу безкоштовно розповсюджували газети, інформаційні листівки та засоби контрацепції.

Алла Тищенко,
методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 141 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]