НОВИНИ » 2017 » Липень » 28 » Місто Вараш готове до дій в умовах надзвичайних ситуацій
12:00
Місто Вараш готове до дій в умовах надзвичайних ситуацій

У період з 26 по 27 липня 2017 року проведена комплексна інспекторська перевірка реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і території від надзвичайних ситуацій, стану організації роботи з питань техногенної та пожежної безпеки м. Вараш.

Метою перевірки було виконання заходів щодо запобігання виникнення можливих надзвичайних ситуацій, мінімізації негативного впливу та забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації, а також приведення в готовність місцевої ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, спеціалізованих служб та формувань.

В складі комісії перевірки начальник відділу техногенної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям підполковник служби цивільного захисту Роман Дрига та фахівці Головного управління ДСНС України у Рівненській області, управління з питань НС та ЦЗН облдержадміністрації, а також начальник НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області полковник служби ЦЗ Сергій Вовчук, місто представляв виконуючий обов’язки міського голови Борис Бірук.

Практичною частиною контрольної перевірки було відпрацювання умовної ввідної під час тактико-спеціальних навчань органів управління і сил цивільного захисту готелю „Вараш” УСО ВП „Рівненська АЕС”. Даний об’єкт обрано не випадково, адже - це один з найбільших масових об’єктів міста, на якому можливе масове перебування людей. За тактичним задумом, під час проведення ремонтних робіт на 4 поверсі готелю в результаті порушення правил експлуатації посудин, що перебувають під тиском (газозварювального обладнання), стався вибух кисневого балону, що призвело до часткового руйнування стін будівлі. Внаслідок вибуху травмовано четверо працівників, двоє з яких не можуть самостійно рухатись. Також в результаті вибуху кисневого балону виникла пожежа на площі близько 20 м2.

Для ліквідації даної надзвичайної ситуації був негайно зібраний штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій з подальшим залученням пожежно-рятувального підрозділу міста, Національної поліції, екстреної медичної допомоги, енергетичної та комунально-інженерної служби для проведення рятувальних та інших невідкладних робіт.

Завдяки злагодженим діям бійців підрозділу Державної служби з надзвичайних ситуацій міста, у складі двох ланок газодимозахисної служби, вогнеборці провели розвідку та евакуацію потерпілих та передали їх працівникам екстреної медичної допомоги, після чого було вжито заходи для локалізації і подальшої ліквідації умовної пожежі.

Всі служби міста спрацювали оперативно та злагоджено, деякі недоліки були озвучені під час підбиття підсумків даних навчань. Загальна оцінка готовності та результати контрольної перевірки свідчать про те, що місто Вараш готове до дій в умовах надзвичайних ситуацій.

Валентин Касянчук,

майстер виробничого навчання Кузнецовських курсів 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 87 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]