НОВИНИ » 2018 » Квітень » 26 » Мобільний навчально-консультаційний пункт – важливий крок до обізнаності громадян з питань цивільного захисту
16:38
Мобільний навчально-консультаційний пункт – важливий крок до обізнаності громадян з питань цивільного захисту

Сьогодні перед державою стоїть вкрай необхідне завдання – навчити населення діям у надзвичайних ситуаціях. Виконання цього завдання потребує значних зусиль, адже у першу чергу, необхідно змінити у свідомості наших громадян стереотипи мислення, аби кожен зрозумів, що від рівня його обізнаності з питань безпеки життєдіяльності, від його свідомого бажання опанувати ці знання сьогодні може залежати життя і здоров’я. Тож, про правила безпеки життєдіяльності, порядок дій в умовах надзвичайних ситуацій слід нагадувати пересічній людині щодня: на роботі і вдома, у школі і на вулиці, у громадському транспорті, з екранів телебачення, на радіохвилях, на шпальтах газет та в Інтернет-просторі. Не останнє місце в системі навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях посідає мобільний навчально-консультаційний пункт з навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях. Адже це саме та форма навчання населення, яка здатна ефективно налагодити зв'язок між населенням та фахівцями сфери цивільного захисту.

З метою організації інформаційно-просвітницької роботи і пропаганди знань серед населення щодо правил поведінки у надзвичайних ситуаціях та способів захисту від впливу небезпечних факторів при їх виникненні 26 квітня 2018 року у ході проведення навчально-методичного збору з питань проведення просвітницької роботи з населенням, яке проживає в зонах спостереження атомних електростанцій, в місті Вараш було розгорнуто мобільний навчально-консультаційний пункт з навчання населення діям у НС, загальне керівництво роботою якого здійснює начальник Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області полковник служби цивільного захисту Сергій Вовчук.

У ході роботи мобільного пункту пересічні громадяни мали можливість детально дізнатись про радіаційну небезпеку, засоби індивідуального захисту та правила користування ними, дії населення за сигналами оповіщення, при виявленні вибухонебезпечних предметів, надання домедичної допомоги людям, які цього потребують, та багато іншої корисної інформації.

До роботи мобільного навчально-консультаційного пункту долучився Геннадій Долбіков начальник відділу радіаційного, хімічного захисту та організації евакозаходів Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України та учасники навчально-методичного збору.

Педагогічні працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області надавали консультації, проводили роз’яснювальну роботу з населенням, розповсюджували пам’ятки та листівки застережного характеру, повідомляли про те, де за потреби можна знайти більше інформації з питань безпеки життєдіяльності (http://nmc-rivne.ucoz.ua). Робота консультантів мобільного навчально-консультаційного пункту була спланована таким чином, щоб кожний його відвідувач міг отримати вичерпну інформацію (роз’яснення) щодо питань гарантованого забезпечення захисту та правильного порядку дій в умовах загрози або виникнення надзвичайних та нестандартних ситуацій.

Також до уваги відвідувачів мобільного консультаційного пункту пропонувалися відеофільми „Радіація”, „Пожежі”, „Надзвичайні ситуації природного характеру” та ролики відповідного характеру, підготовлені фахівцями НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.

На запрошення до співпраці в ході діяльності мобільного навчально-консультаційного пункту долучилися спеціалісти Рівненського обласного благодійного фонду „Майбутнє без СНІДу”, котрі надавали консультації щодо проходження тестів на ВІЛ, роздавали інформаційні матеріали та засоби контрацепції. Представники Рівненської обласної організації Товариства Червоного Хреста України та працівники КЗ „Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Вараської підстанції екстреної (швидкої) медичної допомоги навчали правильно надавати домедичну допомогу з практичним відпрацюванням проведення штучного дихання і непрямого масажу серця на манекені-тренажері.

Головним принципом роботи з навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях є доступність знань для кожного громадянина. А запровадження роботи мобільного навчально-консультаційного пункту втілює цей принцип у життя. Тож, інформація з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту для пересічних громадян стала ще доступнішою, адже кожен бажаючий може отримати компетентну пораду безпосередньо від фахівців сфери цивільного захисту, взяти із собою застережні листівки, пам’ятки про те, як діяти в екстремальних умовах, що робити у тій чи іншій надзвичайній ситуації.

Необхідно пам’ятати, що надзвичайну ситуацію, як і будь-яку іншу нестандартну ситуацію краще попередити та запобігти її виникненню, аніж потім ліквідувати її наслідки.

Алла Тищенко,
методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 138 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]