НОВИНИ » 2018 » Січень » 17 » На головній водоймі міста проведено профілактичні бесіди з рибалками
17:40
На головній водоймі міста проведено профілактичні бесіди з рибалками

Зима – чудова пора відпочинку. Скільки радощів вона приносить: забави на ковзанах, лижах, санчатах. Саме тому усі ми із задоволенням зустрічаємо цю пору року, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід, а саме тонкий лід.

Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини.

Пристрасть до риболовлі захоплює людину надовго, іноді на все життя. Зимова рибалка не є простою ловлею риби для харчування і задоволення своїх насущних потреб. Це неабияке зняття стресу і відновлення нервової системи людини, „лікувальна терапія” від прискорених і напружених темпів сучасного життя, а ще – це чудовий відпочинок на природі. Але щоб цей відпочинок не перетворився на нещасний випадок, кожному потрібно бути вкрай обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на льоду, щоб не наражати на небезпеку себе і оточуючих.

З метою попередження загибелі людей на водних об’єктах рятувальниками ГУ ДСНС України у Рівненській області спільно з педагогічними працівниками Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області 17 січня 2018 року проведено серед рибалок профілактично-роз’яснювальну роботу на популярних місцях лову риби озері Басів Кут.

Фахівці вкотре нагадали рибалкам заходи безпеки під час перебування на льоду, розповіли, що робити, якщо ж все-таки людина провалилася під лід та правила надання допомоги. Зокрема, наголосили, що найбільш безпечна товща льоду для однієї людини не менше 7 см, для групи людей – 15 см, при цьому його колір має бути зеленуватого відтінку і прозорим, а відстань між пішоходами не скорочується менш ніж на 5 м. Працівники зазначили, що потрібно оминати вмерзлі кущі, траву, дерев‘яні чи інші предмети, оскільки біля них крига тонша, обходити ділянки льоду засипані снігом, а також ті, де крига мутна та не пробивати поруч багато лунок. Щоб закріпити необхідні знання роздавали пам’ятки з правилами поведінки на льоду та порядком надання допомоги потопаючим, а також інші корисні поради у зимовий період.

Не секрет, що далеко не всі громадяни дотримуються правил безпечної поведінки, що, в свою чергу, стає основною причиною нещасних випадків. Дбайте про безпеку, а не тільки про улов!

Віталій Сас,
майстер виробничого навчання циклу практичної підготовки

Алла Тищенко,
методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 119 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]