НОВИНИ » 2017 » Вересень » 20 » Навчальний семінар з питань цивільного захисту населення
12:10
Навчальний семінар з питань цивільного захисту населення

Відповідно до Кодексу цивільного захисту України та Постанови КМУ від 26.06.2013 №444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» одним із пріоритетних завдань є навчання населення діям в умовах можливих надзвичайних ситуацій.

20 вересня 2017 року на базі Межиріцької сільської ради Острозького району Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області проведений навчальний семінар щодо порядку дій населення в разі виникнення радіаційної аварії на ВП «Хмельницька атомна електростанція».

Участь у семінарі взяли представники Острозького, Здолбунівського, Гощанського районів та міста Острог. Зокрема, заступники керівників і посадові особи з питань цивільного захисту органів місцевої влади, очільники комісій з питань евакуації підприємств, установ і організацій, начальники збірних і проміжних пунктів евакуації населення, керівники та співробітники підрозділів ГУ ДСНС та місцеве населення.

Голова Острозької райдержадміністрації Богдан Турович привітав організаторів та учасників семінару. Заступник начальника ГУ ДСНС України у Рівненській області полковник служби цивільного захисту Олександр Мохрик розповів присутнім про матеріальні збитки, шкоду для здоров’я людей та екологічні проблеми у разі аварії на ВП «Хмельницька АЕС» з викидом радіоактивних речовин. Представники Хмельницької АЕС проінформували учасників семінару щодо характеристики атомної електростанції та заходів безпеки під час її експлуатації, екологічного контролю за станом довкілля поблизу станції та порядку оповіщення органів влади у випадку радіаційної аварій.

Заступник начальника управління організації реагування на надзвичайні ситуації та цивільного захисту полковник служби цивільного захисту Іван Жакун та провідний фахівець відділу організації заходів цивільного захисту капітан служби цивільного захисту Роман Бондар ГУ ДСНС України у Рівненській області ознайомили присутніх із загальною інформацією з розвитку ядерної енергетики в Україні та світі, а також алгоритму дій населення в разі радіаційної аварії на ХАЕС відповідно до рівнів небезпеки.

Фахівці Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області розповіли про організацію роботи збірних пунктів евакуації. В ході семінару було продемонстровано відеоролики „Дії населення за сигналом „УВАГА ВСІМ!” та „Порядок укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту”. Серед присутніх були розповсюджені пам’ятки та інструкції щодо порядку дій в разі радіаційної аварії на ХАЕС.

У практичній частині семінар-наради завідувачем сектору з питань надзвичайних ситуацій Острозької райдержадміністрації Віктором Мартинюком та завідувачем Острозьких курсів 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Ярославом Андросюком було проведено практичне заняття з розгортання та роботи збірного пункту евакуації населення.

Віктор Зейда,
викладач НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 177 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]