НОВИНИ » 2018 » Листопад » 21 » Опорні заклади області передають досвід роботи
10:03
Опорні заклади області передають досвід роботи

Опорні заклади з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності продовжують виконувати вказівку управління освіти і науки Рівненської області щодо проведення семінарів з відповідальними особами з питань цивільного захисту закладів загальної середньої освіти районів (міст), об’єднаних територіальних громад області.

За сприяння завідувача Здолбунівського районного методичного кабінету Наталії Глущук такий семінар проведено 20 листопада 2018 року у Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ст. №3 для осіб, які відповідають за цивільний захист у закладах загальної середньої освіти Здолбунівського району. Свій заклад та навчально-методичний кабінет з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності презентувала директор школи Лариса Ковальчук. Також учасників семінару порадував виступ агітбригади „Блискавка” щодо дотримання правил пожежної безпеки.

У проведенні заходу взяли участь методист обласного методичного кабінету та майстер виробничого навчання Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області, які довели питання діяльності опорного закладу, важливості створення та функціонування навчально-методичного кабінету з ЦЗ та БЖД у такому закладі і необхідності ведення плануючої документації з цивільного захисту. Ці питання є актуальними як для опорної школи, центру методичної допомоги для освітніх закладів району, так і для самих закладів, адже цивільний захист несе в собі основу безпеки учасників освітнього процесу. Тамара Таргонська, заступник директора з навчальної роботи і відповідальна особа з ЦЗ висвітлила питання щодо відпрацювання плануючої документації з цивільного захисту та поділилась з учасниками семінару власними напрацюваннями.

Провідний інспектор Здолбунівського районного сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області Валерій Дроздюк акцентував увагу на питанні протипожежного захисту освітніх закладів і довів нормативні акти, які зобов’язують заклади освіти дотримуватись правил пожежної безпеки.

Родзинкою заходу став квест „Надзвичайні ситуації. Алгоритм дій при їх виникненні”, учасниками якого були учні старших класів. Гості заходу стали спостерігачами у чотирьох етапах змагання, які містили в собі як перевірку теоретичних знань учнів, так і елементи комбінованих естафет. Учні показали знання та практичні навики у гасінні умовної пожежі, подоланні природних перешкод, естафеті на смузі перешкод і вмінні надавати домедичну допомогу.

Наприкінці заходу персонал школи, учні та учасники семінару відпрацювали питання оповіщення, інформування та евакуації з приміщення закладу за ввідною „Розпилення аерозолів в кабінеті хімії”, що спровокувало розповсюдження небезпечних парів.

Загалом семінар пройшов змістовно та продуктивно. Обмін досвідом завжди є позитивним моментом, тому отримані знання та матеріали стануть корисним надбанням у подальшій роботі закладів освіти з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Наталія Зищук,
методист обласного методичного кабінету
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 52 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]