НОВИНИ » 2018 » Березень » 22 » „Опорний навчальний заклад – методичний центр для закладів загальної середньої освіти міста, району, ОТГ з питань ЦЗ та БЖД
13:38
„Опорний навчальний заклад – методичний центр для закладів загальної середньої освіти міста, району, ОТГ з питань ЦЗ та БЖД
Фотоальбом заходу
матеріали семінару

Під гаслом „Опорний навчальний заклад – методичний центр для закладів загальної середньої освіти міста, району, об’єднаної територіальної громади з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності” 21 березня 2018 року на базі опорної з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вараської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 відбувся практичний семінар з відповідальними особами з питань цивільного захисту районних (міських) відділів (управлінь) освіти, опорних (базових) загальноосвітніх навчальних закладів області з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, відповідальними з питань освіти об’єднаних територіальних громад на виконання Плану основних заходів цивільного захисту управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації на 2018 рік, затвердженого наказом управління від 14.02.2018 №55 „Про підсумки виконання заходів цивільного захисту у 2017 році та завдання на 2018 рік”.

Вже традиційно показові заходи для освітян напередодні проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах проводяться щорічно за ініціативи управління освіти і науки облдержадміністрації, ГУ ДСНС України у Рівненській області та Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області. Цьогоріч, у зв’язку з реформою децентралізації органів місцевого самоврядування та утворенням об’єднаних територіальних громад у Рівненській області, центральною темою для обговорення стало питання створення та діяльності опорних навчальних закладів з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у кожній громаді області, для того щоб навчальні заклади мали змогу отримувати консультативну допомогу з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Відповідно до Положення про опорний навчальний заклад з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у мережі загальноосвітніх навчальних закладів Рівненської області, для організації методичної та дослідно-експериментальної роботи з удосконалення освітнього процесу та його програмно-методичного забезпечення, розповсюдження кращого досвіду роботи з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, а також надання консультаційно-методичної допомоги педагогічним працівникам з підготовки і проведення заходів Дня цивільного захисту у загальноосвітньому опорному навчальному закладі створюється навчально-методичний кабінет з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. Такий кабінет нещодавно було створено на базі Вараської школи, тому всіх учасників та гостей семінару було запрошено саме до цього навчального закладу, для того щоб реально ознайомитись з навчально-матеріальною базою такого кабінету і перенести здобутий досвід у свої навчальні заклади.

Захід розпочався зі вступного слова заступника начальника Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області Андрія Клещевнікова та начальника управління освіти Вараської міської ради Олени Корень. До заходу також долучилися начальник відділу з питань НС та ЦЗН Вараської міської ради Ірина Мізюк, завідувач Вараських курсів 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області Юлія Козлова. Далі свій заклад гостинно презентувала директор Вараської ЗОШ №4 Євгенія Сахнюк та запросила переглянути фрагменти уроків з предметів „Основи здоров'я” та „Захист Вітчизни”. Практичною частиною візитівки школи стало проведення практичного тренування з ввідної за темою „Пожежа”, приїзд пожежних-рятувальників, розгортання техніки та демонстрація обладнання для учнів закладу.

Теоретичний блок семінару охопив наступні питання:

організація роботи з питань цивільного захисту у закладах загальної середньої освіти відповідно до вимог чинного законодавства, яке довів присутнім головний спеціаліст відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Володимир Петренчук;

захист учасників освітнього процесу та працівників галузі освіти в умовах надзвичайних ситуацій, що пов’язані з можливими терористичними проявами – висвітлив помічник начальника управління з координації анти- терористичної діяльності Управління служби безпеки України в Рівненській області Олександр Пиж та провів практичне тренування щодо дій керівника навчального закладу у разі виявлення підозрілого предмету в приміщенні школи;

щодо протипожежного захисту навчальних закладів – доповів начальник Кузнецовського міського сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області Руслан Мазурець.

Вимоги до роботи навчально-методичного кабінету цивільного захисту та безпеки життєдіяльності опорного загальноосвітнього навчального закладу та організації проведення Дня цивільного захисту довели до учасників семінару методисти обласного методичного кабінету Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області.

На завершення завідувач навчально-методичного кабінету Вараської ЗОШ, учитель предмету „Захист Вітчизни” Руслан Бусел презентував роботу кабінету та поділився власним педагогічним досвідом.

Приємним завершенням заходу для всіх бажаючих стала екскурсія до Інформаційного центру „Полісся” Рівненської АЕС, де учасники семінару мали змогу відвідати територію атомної станції віртуально з допомогою сучасних комп’ютерних технологій.

Отримавши вичерпну інформацію з питань цивільного захисту, відповіді на свої запитання, методичні матеріали семінару, представники опорних навчальних закладів області надалі на базі своїх закладів в районах, містах, об’єднаних територіальних громадах проведуть показові Дні цивільного захисту для закладів загальної середньої освіти.

Сподіваємось, проведений захід стане поштовхом для створення навчально-методичних кабінетів та класів з предметів „Основи здоров'я”, „Захист Вітчизни”, які в перспективі функціонуватимуть в кожному закладі загальної середньої освіти.

Наталія Зищук,
методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 301 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]