НОВИНИ » 2018 » Вересень » 21 » Організація заходів цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах
14:53
Організація заходів цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах

Рівненський відокремлений підрозділ „Центр розвитку місцевого самоврядування” спільно з ГУ ДСНС України у Рівненській області 20 вересня 2018 року провели семінар з теми „Організація заходів цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах”.

Про повноваження органів місцевого самоврядування щодо організації заходів цивільного захисту розповів Ігор Куслій, начальник відділу координації діяльності органів виконавчої влади Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України.

Жвавий інтерес у присутніх голів об’єднаних територіальних громад отримали виступи фахівців у сфері цивільного захисту з питань: розвитку добровільних та місцевих пожежних команд в рамках транскордонного співробітництва програми „Польська допомога” і „Вартові безпеки”; особливостей планування і забудови містких і сільських поселень; кращих практик побудови центрів безпеки громадян в умовах децентралізації;

Голова Бугринської об’єднаної територіальної громади Сергій Пилипчик презентував досвід створення в Бугринській ОТГ добровільної пожежної команди, її участь у гасінні пожеж, популяризації ідеї волонтеріату серед населення.

Методист обласних курсів НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області довела до учасників семінару вимоги до створення консультаційних пунктів з питань цивільного захисту в ОТГ, до облаштування в опорних (базових) з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності закладів загальної середньої освіти навчально-методичного кабінету з питань ЦЗ та БЖД. Також нагадала про те, що в області продовжується огляд-конкурс діяльності консультаційних пунктів з питань цивільного захисту та збір інформації для визначення потреби у навчанні у сфері цивільного захисту керівного складу та фахівців об’єднаних територіальних громад.

Заступник начальника ГУ ДСНС України в Рівненській області полковник служби ЦЗ Олександр Мохрик здійснив презентацію посібника „Стан цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки об’єднаних територіальних громад Рівненської області”. Такий посібник отримали всі голови ОТГ, що дасть їм можливість на якісно новому рівні забезпечувати дотримання заходів цивільного захисту на територіях об’єднаних територіальних громад області.

Наталія Кособуцька,
методист обласних курсів
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 62 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]