НОВИНИ » 2018 » Лютий » 23 » Освітяни об’єднаних територіальних громад озброюються знаннями з цивільного захисту
16:22
Освітяни об’єднаних територіальних громад озброюються знаннями з цивільного захисту

Начальники управлінь (відділів, секторів) освіти органів місцевого самоврядування пройшли навчання з цивільного захисту в період з 19 по 23 лютого 2018 року. На сьогоднішній день в умовах децентралізації органів місцевого самоврядування навчання саме такої категорії слухачів є доречним та необхідним. Навчальні заклади відходять у підпорядкування об’єднаних територіальних громад і щоб правильно організувати їх подальшу роботу у сфері цивільного захисту, потрібно бути обізнаними з питань законодавчої бази і методики проведення заходів з питань цивільного захисту.

На лекціях та практичних заняттях викладачами обласних курсів та методистами обласного методичного кабінету Центру були доведені питання захисту працівників та учасників навчально-виховного процесу загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, які підпорядковані ОТГ від вражаючих чинників надзвичайних ситуацій, проведення практичної підготовки з персоналом навчального закладу та учнями в ході Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності та Дня цивільного захисту зокрема.

До розмови зі слухачами долучився головний спеціаліст відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Володимир Петренчук, який вказав на вимоги наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 14.02.2018 „Про підсумки виконання заходів цивільного захисту у 2017 році та завдання на 2018 рік”, а також важливість вчасної подачі інформації, щодо проведення заходів цивільного захисту.

Керівникам галузі освіти ОТГ було наголошено на необхідності проведення тренувань з цивільного захисту під час Дня ЦЗ та практичних тренувань з безпечної та оперативної евакуації учасників навчально-виховного процесу при виникненні пожежі не рідше одного разу на півроку (на вимогу наказу МОН України від 15.08.2016 №974 „Про затвердження правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України”), тобто в ході Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності у жовтні-листопаді та квітні-травні. Також Володимир Петренчук зауважив, що актуальним на сьогоднішній день є озброєність знаннями щодо дій у разі виникнення загрози терористичних та диверсійних актів і відпрацювання ввідної з даної теми в ході практичних тренувань під час Дня ЦЗ.

Слухачі подякували за здобуті знання і вичерпну інформаційно- консультативну допомогу та склали залік у формі підсумкового тестового контролю.

Наталія Зищук,
методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 124 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]