НОВИНИ » 2018 » Лютий » 28 » Питання цивільного захисту на порядку денному колегії відділу освіти
17:07
Питання цивільного захисту на порядку денному колегії відділу освіти

27 лютого 2018 року відбулося засідання колегії відділу освіти Костопільської районної державної адміністрації. До роботи засідання були запрошені директори загальноосвітніх та завідувачі дошкільних навчальних закладів району. Серед нагальних питань щодо роботи і перспектив діяльності районного відділу освіти також розглянуто питання розробки документації із планування та проведення заходів цивільного захисту у закладах освіти. З цією метою запрошено фахівця Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, завідувача обласного методичного кабінету.

Під час її виступу було прокоментовано зразки плануючих документів з питань ЦЗ, які необхідно розробляти у навчальних закладах в світлі вимог наказу МОН України від 21.11.2016 №1400 „Про затвердження Положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту”, наказу ДСНС України від 12.07.2016 № 335 „Примірний перелік документів з питань ЦЗ, що розробляються центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання” та інших нормативно-правових актів. Також зазначено важливість цивільного захисту учасників навчально-виховного процесу та працівників галузі освіти, оскільки їх безпека залежить від створеної системи цивільного захисту закладу і виконання посадовими особами своїх обов’язків в рамках вимог чинного законодавства у сфері ЦЗ.

„Постійно необхідно контролювати періодичність проходження функціонального навчання: керівником навчального закладу, відповідальним з питань ЦЗ, головою комісії з питань НС, вчителями предметів „Основи здоров’я”, „Захист Вітчизни” і навчання з пожежної безпеки: керівником і посадовою особою з пожежної безпеки закладу на базі Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області і планувати його в перший рік призначення на посаду”, - зазначила доповідач.

З метою розповсюдження передового педагогічного досвіду з облаштування навчально-методичного кабінету опорного (базового) з питань ЦЗ та безпеки життєдіяльності Вараської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 було продемонстровано мультимедійні матеріали і рекомендовано створення предметних кабінетів з основ здоров’я, захисту Вітчизни у кожному загальноосвітньому закладі для удосконалення навчально-виховного процесу та його програмно-методичного забезпечення, розповсюдження кращого досвіду роботи з цивільного захисту і безпеки життєдіяльності, а також підготовки і проведення заходів Дня цивільного захисту та Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності.

Адже, цивільний захист потребує комплексного підходу: в першу чергу – планування роботи; навчання, як учасників навчально-виховного процесу, так і працівників галузі освіти і обов’язковим є проведення практичних заходів. А результатом має бути оволодіння вміннями і навичками дій в складних умовах надзвичайних ситуацій.

Наталія Яковець,
завідувач обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 133 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]