НОВИНИ » 2018 » Грудень » 4 » Практичні семінари з питань цивільного захисту продовжують свою роботу
13:27
Практичні семінари з питань цивільного захисту продовжують свою роботу

Згідно з Графіком семінарів на базі опорних (базових) закладів загальної середньої освіти з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності за участю відповідальних з питань ЦЗ шкіл міст, районів і об’єднаних територіальних громад області продовжено проведення практичних заходів. Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Рівненської області надає інформаційно-методичну підтримку зазначеним опорним закладам освіти.

Зокрема, з 27 по 30 листопада 2018 року відбулися семінари на базі чотирьох опорних закладів освіти, обов’язковим в програмі семінарів яких, стало розповсюдження передового педагогічного досвіду Вараської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 щодо облаштування навчально-методичного кабінету опорного (базового) закладу.

27 листопада у такому семінарі на базі КЗ „Миляцький навчально – виховний комплекс „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад” взяв участь завідувач НКП у м. Сарни НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області Володимир Денисюк. У теоретичному блоці розглядалось питання організації роботи з питань цивільного захисту в освітніх закладах згідно вимог чинного законодавства. У практичній частині - за задумом тренувань „Учень повідомив чергового про знаходження підозрілого пакунку на території школи”, були проведенні відповідні дії згідно Плану реагування у разі загрози та виникнення надзвичайної ситуації.

29 листопада пройшов семінар за участю завідувача обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області Наталії Яковець та завідувача НКП у м. Дубно Миколи Гаврилюка у Привільненській ЗОШ І-ІІІ ст. Привільненської ОТГ Дубенського району. До проведення заходу долучились голова, провідний спеціаліст з питань освіти виконавчого апарату та відповідальний з питань цивільного захисту і надзвичайних ситуацій Привільненської сільської ради.

Учасникам семінару запропонували мультимедійні та відеоматеріали і рекомендували створення предметних кабінетів у кожному закладі загальної середньої освіти. Також було наголошено на необхідності проходження функціонального навчання з цивільного захисту керівниками та заступниками освітніх закладів, а також навчання з питань пожежної безпеки - керівниками і відповідальними посадовими особами.

В ході семінару презентовано досвід роботи педагогів Привільненської ЗОШ І-ІІІ ступенів з теми „Формування навичок безпеки життєдіяльності в освітньому процесі школи”.

Також, 29 листопада пройшов семінар в опорній для закладів загальної середньої освіти міста Острог - Острозькій ЗОШ І-ІІІ ст. №1. До семінару долучилися фахівці Острозьких курсів 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.

Для учасників семінару працівниками курсів було проведено роз’яснювальну роботу та надано методичну допомогу з відпрацювання плануючих документів освітніх закладів з питань цивільного захисту. До практичної частини семінару залучили також і учнів закладу. Присутні ознайомилися з основними небезпеками , в які можна потрапити в повсякденному житті, дізналися, як їх уникнути, як діяти в екстремальних ситуаціях, зокрема під час пожежі, проведено навчання щодо знань і навичок безпечної поведінки. Представники Острозьких курсів продемонстрували правила користування засобами індивідуального захисту та правила поводження з вибухонебезпечними предметами.

Діти і педагогічні працівники під керівництвом фахівців практично відпрацьовували на тренажері для серцево-легеневої реанімації навики щодо рятування життя людини.

30 листопада 2018 року черговий семінар було проведено на базі Пісківського ліцею ім. Героїв-земляків для відповідальних осіб з цивільного захисту закладів загальної середньої освіти, підпорядкованих Пісківській сільській раді.

Заклад функціонує у новому приміщенні, облаштованому відповідно до Методичних рекомендацій щодо організації освітнього процесу Нової української школи, затверджених наказом МОН від 23.03.2018 №283. Освітнє середовище організовано для вільного розвитку творчої особистості дитини, а просторово-предметне оточення і засоби навчання спрямовані на мотивацію дитини до навчання. На коридорах школи діти мають змогу ознайомитись з правилами поведінки при пожежі за допомогою схематичних малюнків, інструкцій, кольорових покажчиків руху при евакуації, інструкції з користування вогнегасниками. У закладі встановлена сучасна система оповіщення, яка подає сигнал та мовний інструктаж щодо дій учасників освітнього процесу при евакуаційних заходах. При відпрацюванні практичних дій з ввідної „Пожежа” всі пересвідчились у ефективності роботи системи оповіщення та злагодженості дій керівного складу закладу, які оперативно проводять евакуацію учнів і працівників школи.

Учасники семінару мали змогу побачити фрагменти уроків з предмету „Основи здоровя” у 2 та 3-му класах з тем ”Правила поведінки під час надзвичайних ситуацій” , „У країні пожежної безпеки”, тренінгу у 8-му класі „Палаючий трикутник” та брей-рингу „Врятувати життя”. Усі вони побудовані за методами командної, групової діяльності у педагогічному процесі.

Методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області довела до присутніх питання діяльності опорного закладу з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, зміни у нормативно-правовій базі з цивільного захисту. Заступник директора з навчально-виховної роботи, відповідальна з питань цивільного захисту Людмила Акішева поділилась з колегами досвідом організації та планування роботи з питань цивільного захисту у закладі.

Учасники семінарів отримали методичні матеріали та пам’ятки, які стануть суттєвим доповненням у організації навчання з питань ЦЗ у закладах освіти.

Обласний методичний кабінет
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 34 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]