НОВИНИ » 2018 » Листопад » 14 » Пройшли масштабні тренування щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на Рівненській АЕС
10:30
Пройшли масштабні тренування щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на Рівненській АЕС

13 листопада 2018 року у місті Вараш відбулися тренування органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Рівненської області та її ланок Володимирецького, Дубровицького, Зарічненського, Костопільського, Сарненського районів та міста Вараш у разі виникнення надзвичайної ситуації (радіаційної аварії) на ВП „Рівненська АЕС”.

У тренуванні взяли участь представники ДСНС України, Рівненської обласної державної адміністрації, управління з питань НС та ЦЗН облдержадміністрації, ГУ ДСНС України у Рівненській області, райдержадміністрацій, міськвиконкомів, органів самоврядування і Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області.

Відповідно до сценарію тренувань, від спрацювання антисейсмічного захисту виникла ситуація, яка класифікується як „Аварія комунальна”. У 30-ти кілометрову зону спостереження РАЕС потрапляє місто Вараш та 62 населених пункти Володимирецького, Костопільського, Сарненського районів Рівненської області, загальна чисельність населення яких складає 100 827 осіб.

У зв’язку з ситуацією, що була змодельована, було організовано оперативні засідання комісій з питань ТЕБ та НС і з питань евакуації. У режимі онлайн-конференції проведено теоретичну частину тренувань.

Під час проведення тренування на практиці були відпрацьовані заходи з перевірки системи автоматизованого оповіщення населення, розгортання на базі палацу культури ВП „Рівненська АЕС” та Володимирецького районного колегіуму збірних пунктів евакуації, у с. Городець Володимирецького району – проміжного пункту евакуації, на базі Дубровицького професійного ліцею та вищого професійного училища №22 м. Сарни – приймальних пунктів евакуації. З метою профілактично-інформаційної роботи на кожному пункті евакуації працювали фахівці Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області у ролі консультантів мобільних навчально-консультаційних пунктів з навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях,

У ході підготовчого періоду до зазначеного заходу начальник Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області, полковник служби цивільного захисту Сергій Вовчук акцентував, що вдосконалення злагодженості та оперативності в роботі керівного складу, органів управління та сил цивільного захисту з питань організації виконання заходів – головна мета тренування.

Сподіваємося, що такі ситуації завжди будуть лише навчальними.

Алла Тищенко,
методист обласного методичного кабінету
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 76 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]