НОВИНИ » 2018 » Травень » 5 » Просвітницька робота з населенням, яке проживає в 30-км зоні Рівненської АЕС
12:25
Просвітницька робота з населенням, яке проживає в 30-км зоні Рівненської АЕС

В рамках проведення навчально-методичного збору з питань просвітницької роботи з населенням, яке проживає в зонах спостереження атомних електростанцій відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 лютого 2012 року №58-р на базі м. Вараш та Відокремленого підрозділу „Рівненська атомна електростанція”, що відбувся 26-27 квітня 2018 року в м. Вараш, проведено просвітницьку роботу з населенням, яке проживає в зоні спостереження Рівненської АЕС (РАЕС).

У вищезазначеному заході брали участь начальники секторів радіаційного хімічного та медико-біологічного захисту, головні (провідні) фахівці управлінь (відділів) організації заходів цивільного захисту, начальники (головні фахівці) відділів (секторів) зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю територіальних органів ДСНС України у Рівненській, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Миколаївській, Хмельницькій та Херсонській областях. Очолив захід Геннадій Долбіков - заступник начальника управління – начальник відділу радіаційного, хімічного захисту та організації евакозаходів управління захисту населення і територій Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України.

Перед учасниками семінару виступив начальник Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області Сергій Вовчук з доповіддю „Організація та проведення просвітницької роботи з населенням, яке проживає в зоні спостереження Рівненської АЕС”. Сергій Георгійович зауважував, що серед найбільших небезпечних техногенних чинників України є радіаційна загроза, яка можлива від 4 діючих АЕС: Запорізької, Рівненської, Південноукраїнської, Хмельницької та Чорнобильської техногенної катастрофи. Тому, проведення просвітницької діяльності з населенням є досить актуальним питанням, що потребує постійного вивчення та обговорення. Учасники семінару, в кінці доповіді Вовчука С.Г., мали можливість ознайомитися з роботою мобільного навчально-консультаційного пункту, як елементом проведення просвітницької роботи з населенням, яке проживає в зо-км зоні. Переглянути відеофільми „Радіація”, „Пожежі”, „Надзвичайні ситуації природного характеру” та ролики, отримати пам’ятки, буклети підготовлені фахівцями НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.

Під час розгортання мобільного-консультаційного пункту були задіяні працівники Вараських курсів 3 категорії, спеціалісти Рівненського обласного благодійного фонду „Майбутнє без СНІДу”, представники Рівненської обласної організації Товариства Червоного Хреста України та працівники КЗ „Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Вараської підстанції екстреної (швидкої) медичної допомоги.

Зокрема, Сергій Вовчук зазначив, що просвітницька робота в 30-ти км зоні спостереження АЕС, в першу чергу, повинна бути зосереджена на навчанні населення діям на випадок аварії на АЕС.

Василь Кірпічніков,
завідувач кабінету навчального
(інформаціних технологій)
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 141 | Додав: kvu | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]