НОВИНИ » 2017 » Листопад » 28 » Проведено практичний семінар „Організація заходів цивільного захисту керівниками ОСББ м. Рівне”
17:11
Проведено практичний семінар „Організація заходів цивільного захисту керівниками ОСББ м. Рівне”

Аналітики вважають, що характеристикою сучасного світу є не величезні технічні досягнення та радикальні геополітичні зміни, а нові небезпеки та ризики, що створюють проблему безпеки людського існування на планеті. Ризики стають невід’ємною складовою повсякденного життя пересічного громадянина.

Одним з основних факторів, які впливають на існування ризиків, є низький рівень культури безпеки життєдіяльності всіх суб’єктів суспільного життя, в тому числі й мешканців багатоквартирних будинків. Низький рівень культури безпеки життєдіяльності, тобто нехтування основними законами природи, техногенних процесів та суспільства, веде до виникнення аварій або надзвичайних ситуацій.

Варто наголосити, що (крім інших аспектів) бути громадянином України означає нести соціальну відповідальність за свої дії не тільки у трудовій діяльності, але й у побуті.

Безпека життя – це безумовно важливий фактор існування соціуму, що має високу ступінь вирішальності та невипадково конституційно відображений у статті 3 Основного закону України, як найвища соціальна цінність.

У Кодексі цивільного захисту України у статті 21 „Права та обов’язки громадян у сфері цивільного захисту” вказано, що громадяни України зобов’язані:

1) дотримуватися правил поведінки, безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях;

2) дотримуватися заходів безпеки у побуті та повсякденній трудовій діяльності, не допускати порушень, що можуть призвести до надзвичайної ситуації;

3) вивчати способи захисту від надзвичайних ситуацій та дій у разі їх виникнення, надання домедичної допомоги постраждалим, правила користування засобами захисту;

4) повідомляти служби екстреної допомоги про виникнення надзвичайних ситуацій; 5) у разі виникнення надзвичайної ситуації до прибуття аварійно-рятувальних підрозділів вживати заходів для рятування населення і майна;

6) дотримуватися протиепідемічного, протиепізоотичного режимів, режимів радіаційного захисту;

7) виконувати правила пожежної безпеки, забезпечувати будівлі, які їм належать на праві приватної власності, первинними засобами пожежогасіння, навчати дітей обережному поводженню з вогнем.

З метою роз’яснення головам об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) їх основних обов’язків щодо забезпечення заходів цивільного захисту на підпорядкованих територіях, 28 листопада 2017 року було проведено практичний семінар з теми „Організація заходів цивільного захисту керівниками ОСББ м. Рівне”. Семінар організовано Обласною науково-методичною радою з цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та основ медичних знань, а також Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області.

Відповідно до Плану проведення семінару, який було затверджено Рівненським міським головою Володимиром Хомком, з доповідями виступили представники організацій, які допомагають головам ОСББ втілювати в практику вимоги нормативно-правових актів держави у сфері цивільного захисту, а саме, управління з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Рівненської міської ради, управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління ДСНС України в області, ПАТ „Рівнегаз”, Управління служби безпеки України в області.

Сергій Вовчук, начальник НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області полковник служби цивільного захисту, у своєму виступі наголосив, що у сучасних реаліях безпека громадян України за місцем проживання в основному залежить від виконання головами ОСББ вимог чинного законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Необхідно наголосити, що для отримання необхідного рівня компетенції у сфері цивільного захисту керівники ОСББ зобов’язані пройти теоретичне навчання на базі НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області, зокрема:

1. Функціональне навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань ЦЗ, за 16- годинною програмою.

2. Навчання з питань пожежної безпеки.

Під час семінару було презентовано „Куточок цивільного захисту” для ОСББ "Мій дім", який розроблено педагогічними працівниками навчально-методичного центру, з метою надання керівникам ОСББ методичної допомоги щодо проведення просвітницько-роз’яснювальної роботи з мешканцями багатоквартирних будинків. У Куточку наведена основна інформація, якою повинні володіти мешканці багатоповерхівок, для збереження свого та співмешканців життя і майна та підняття їх рівня культури безпеки життєдіяльності, а значить і виконання заходів цивільного захисту на територіях об’єднань співвласників багатоповерхових будинків.

Додатково про матеріали семінару можна ознайомитися на сайті http://nmc-rivne.ucoz.ua у розділі „ОСББ м. Рівне”.

Матеріали семінару

 

Наталія Кособуцька,
методист обласних курсів НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 208 | Додав: kvu | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]