НОВИНИ » 2018 » Листопад » 15 » Семінар-практикум з організації заходів цивільного захисту керівниками закладів освіти Бугринської сільської ради
16:10
Семінар-практикум з організації заходів цивільного захисту керівниками закладів освіти Бугринської сільської ради

На виконання листа управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації від 01.10.2018 про проведення семінарів із залученням відповідальних з питань ЦЗ закладів загальної середньої освіти міст (районів), об’єднаних територіальних громад на базі опорних закладів 14 листопада 2018 року у комунальному закладі „Бугринський НВК: ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст.- агротехнічний ліцей” проведено семінар-практикум керівників закладів освіти Бугринської сільської ради. Також, до таких закладів окрім Бугринського НВК, віднесено Посягвівську ЗОШ І-ІІІ ст. та Вільгірський НВК: ЗОШ І-ІІ ст.- ДНЗ, заступники керівників яких взяли участь у семінарі.

Директор ліцею Степан Сондак привітав учасників заходу та коротко познайомив з історією ліцею, представив візитівку закладу.

Алла Стасюк, спеціаліст з питань освіти Бугринської сільської ради довела до присутніх питання роботи усіх закладів загальної середньої освіти Бугринської ОТГ з питань цивільного захисту, наголосила на проблемному питанні фінансового забезпечення для покращення роботи та висвітлила перспективи розвитку з питань цивільного захисту.

До проведення заходу долучилась методист обласного методичного кабінету та майстер виробничого навчання Острозьких курсів 3 категорії навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області. З учасниками семінару обговорили питання діяльності опорного закладу з питань ЦЗ та БЖД відповідно до вимог чинного законодавства, створення та функціонування навчально-методичного кабінету у такому закладі. Заступник директора з навчально-виховної роботи Алла Канюка, яка відповідає за цивільний захист персоналу та учасників освітнього процесу закладу, поділилась з колегами досвідом ведення плануючої документації з цивільного захисту.

Цікавим і пізнавальним матеріалом для учасників семінару став досвід роботи вчителя предмету „Захист Вітчизни” Володимира Яремова з теми „Формування знань та умінь учнів з безпеки життєдіяльності під час підготовки до участі у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі „Сокіл” („Джура”). Леонід Ракунець, керівник гуртка Рівненського відділення ВДГР „Школа безпеки та виживання” презентував досягнення своїх вихованців та довів роль Школи безпеки у формуванні знань і умінь учнів з безпеки життєдіяльності та проведення рятувальних робіт.

По завершенню теоретичної частини семінару відбулось відпрацювання дій учасників освітнього процесу в разі виникнення надзвичайної ситуації. Керівний склад закладу відпрацював оповіщення та евакуацію з приміщення закладу двічі. Першою ввідною була „Пожежа в одному із кабінетів навчального закладу”, після чого було проведено евакуацію за межі закладу на територію спортивного майданчику. У зв’язку з тим, що НВК є збірним пунктом евакуації у разі виникнення радіаційного забруднення Гощанського району внаслідок аварії на Хмельницькій АЕС і у закладі є протирадіаційне укриття доцільним стало відпрацювання евакуації і укриття персоналу та учнів після подачі ввідної „Радіаційне забруднення”, що й було здійснено. Таке практичне тренування показує моменти, під час яких виникають проблемні питання, які потребують доопрацювання.

Загалом захід пройшов на достатньому рівні. Всі учасники семінару залишились задоволеними, отримали корисний досвід проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності та матеріали, що допоможуть покращити освітній процес з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.

Наталія Зищук,
методист обласного методичного кабінету
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 69 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]