НОВИНИ » 2017 » Вересень » 2 » Сімейний день надзвичайних ситуацій
18:09
Сімейний день надзвичайних ситуацій

Навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє. Відсутність життєвого досвіду, беззахисність і невміння діяти в критичних ситуаціях робить дитину вразливою в усіх відношеннях.

2 вересня 2017 року, на Майдані Незалежності міста Рівне, рятувальники влаштували родинне свято „Сімейний день надзвичайних ситуацій”, присвячений Дню знань в Україні, проведення якого вже стало доброю традицією для Державної служби надзвичайних ситуацій України. Одним із представників ДСНС України на святі була Ольга Козак, начальник відділу взаємодії із засобами масової інформації та комунікації з громадськістю.

Гості свята побачили демонстрацію бойової роботи підрозділів Служби порятунку, показові виступи професійної майстерності за участі рятувальників Рівненщини згідно з міжнародним форматом FCC (Firefighter Combat Challenge), виступи вогнеборців із силового екстриму „Крутий пожежник”, виставку сучасної та раритетної пожежно-рятувальної техніки і обладнання, виступи кінологів, святковий концерт кращих творчих колективів обласного центру та команд юних пожежників. Для найменших гостей заходу проводилися цікаві конкурси та майстер-класи від рятувальників з тематичними подарунками і сувенірами.

Фахівці Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області розгорнули мобільний навчально-консультаційний пункт з навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях. Серед присутніх гостей провели роз’яснювально-профілактичну роботу з питань безпеки життєдіяльності, розповсюдили методичну літературу, листівки та буклети (правила безпечного поводження на водоймах, у лісі, громадському транспорті, під час грози, під час сильного вітру і шквалу, під час перебування на дачі; про можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування, інших небезпек), демонстрували відео ролики.

До проведення заходу методисти Центру розробили інформаційний бюлетень „Стан безпеки життєдіяльності Рівненської області у І півріччі 2017 року”, котрий створений для ознайомлення працівників підприємств, установ, організацій, навчальних закладів зі станом безпеки життєдіяльності населення області та профілактичними заходами щодо недопущення загибелі людей та збереження їх здоров’я та життя. Даний бюлетень змогли отримати усі бажаючі гості свята.

Майстром виробничого навчання циклу практичної підготовки НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області Оленою Мамчур було проведено майстер-клас з надання домедичної допомоги з практичним відпрацюванням проведення штучного дихання і непрямого масажу серця на манекені-тренажері.

Викладач Володимир Павлюк та майстер виробничого навчання Ігор Кільченко продемонстрували сучасні прилади радіаційної і хімічної розвідки та засоби індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин.

Методисти навчально-методичного центру провели вікторини з правил пожежної безпеки, безпечної поведінки вдома (безпечне користування електроприладами, побутовою технікою, газовими приладами, сірниками) тощо.

Працівники КЗ „Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Рівненської обласної ради організовували показові заходи щодо надання екстреної медичної допомоги травмованим у ДТП, а саме, проведення медичного сортування, забезпечення прохідності верхніх дихальних шляхів, тимчасову зупинку кровотечі, респіраторну підтримку.

Голова Рівненської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Володимир Соколенко разом із волонтерами вимірювали артеріальний тиск, ознайомили гостей свята з роботою загону швидкого реагування та з роботою організації, роздавали літературу.

Керівник Рівненського обласного благодійного фонду „Майбутнє без СНІДу” Людмила Рибчук надавала консультації щодо проходження тестів на ВІЛ, роздавала інформаційні матеріали та засоби контрацепції.

Крім цього до проведення заходу долучилися Рівненська громадська організація „Екоклуб”, КЗ „Рівненський обласний шкірно-венерологічний диспансер”, КЗ „Рівненський обласний центр здоров’я” Рівненської обласної ради.

Підсумовуючи результати, можна з впевненістю сказати, що проведений захід сформує у свідомості дітей та дорослих відчуття особистої та колективної безпеки. Адже тільки завдяки спільним зусиллям батьків та дітей ми не тільки захистимо їх від небезпеки, а й закладемо основи безпечної поведінки, підготуємо до подальшого самостійного життя.

Щаслива сім'я та здорові діти – це радість для кожної родини.

Алла Тищенко,
методист обласного методичного кабінету
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 175 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]