НОВИНИ » 2018 » Березень » 29 » Тематичний семінар
22:31
Тематичний семінар

На виконання спільного Плану Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області та Рівненського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Рівненської облдержадміністрації з 27 березня по 29 березня 2018 року фахівці НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області взяли участь у тематичному семінарі „Охорона праці та безпеки життєдіяльності в закладах та установах освіти області” з начальниками, заступниками начальників та спеціалістами відділів, управлінь освіти Рівненської держадміністрації виконкомів рад міст обласного значення.

Викладач Центру Володимир Павлюк розповів про радіаційний та хімічний захист населення і територій та комплекс заходів щодо їх захисту. Важливість зазначених заходів для здійснення захисту населення обумовлена наявністю в області небезпечних радіаційних та хімічних об'єктів. Успіх безпеки життєдіяльності населення залежатиме від дисциплінованості, своєчасної та правильної поведінки, суворого дотримання рекомендацій і вимог органів цивільного захисту.

Майстер виробничого навчання Ігор Кільченко продемонстрував засоби індивідуального та колективного захисту і надав інформацію щодо їх класифікації. Також наголосив на особливостях вибору засобів індивідуального захисту органів дихання.

Завідувач обласного методичного кабінету Наталія Яковець презентувала тему „Організація управління та планування роботи функціональної підсистеми навчання діям у надзвичайних ситуаціях”. Головними акцентами доповіді фахівця були: основні законодавчі акти з питань ЦЗ та завдання керівників навчальних закладів, установ, організації галузі освіти у сфері цивільного захисту. Особливу увагу доповідач звернула на планування та проведення заходів цивільного захисту і прокоментувала зразки плануючих документів відповідно до наказу ДСНС України від 12 червня 2016 року № 335 „Про затвердження Примірного переліку документів з питань цивільного захисту, що розробляються центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання”. Також зазначила, що цивільний захист – комплекс заходів, який розпочинається з планування, навчання учасників освітнього процесу та працівників галузі освіти і закінчується проведенням практичних заходів.

Сподіваємося, плідна співпраця стане черговим кроком до оволодіння громадянами навичок дій у надзвичайних ситуаціях і вбереже їх та оточуючих від біди.

Алла Тищенко,
методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 132 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]