НОВИНИ » 2017 » Листопад » 17 » Українці все частіше хворіють на грип та ГРВІ
11:02
Українці все частіше хворіють на грип та ГРВІ

 

Гострі респіраторні вірусні інфекції становлять 95% всієї інфекційної патології людей. На захворювання, викликані вірусами грипу, доводиться не більше 8%. У період епідемічного спалаху на грип ця цифра зростає до 25%.

Згідно з даними Центру грипу, рівень захворювань на ГРВІ та грип поки що в країні не досяг епідемічного порогу. На думку фахівців, епідемія грипу в цьому епідемічному сезоні не буде носити глобальний характер. Це обумовлено тим, що в країну прийдуть такі штами вірусу, як «Гонконг» і «Брісбен». Обидва типи вже „відвідували” Україну, тому у значної частини населення вироблений до них імунітет. Проте є ймовірність поширення нового штаму вірусу «Мічиган», випадки захворювання на який реєструють в цьому сезоні.

Для всіх типів вірусів грипу характерні такі ознаки:

• висока здатність зараження;

• важкість клінічного перебігу;

• можливість розвитку ускладнень;

• спалахи групових захворювань або епідемія

Слабкий імунітет до вірусів грипу у громадян України і вкрай низький відсоток населення, яке проводить вакцинацію від грипу - основні причини поширення епідемії.

Оскільки вірус передається повітряно-крапельним шляхом, то під час епідемії слід уникати замкнутих просторів, де ймовірна присутність інфікованих людей. Рекомендується більше бувати на свіжому повітрі та уникати місць масового скупчення людей.

Як часто ми звертаємося до лікаря при першому підвищенні температури тіла до 38-39°С, яке супроводжується сухим кашлем і симптомами інтоксикації? Саме це може бути початоком захворювання на грип. Також грип, як правило, проявляється у вигляді різкого погіршення самопочуття, загальної слабкості, порушенні апетиту та сну, дратівливості, сонливості, м'язового та суглобового болю.

Легковажне ставлення до власного здоров’я, самолікування призводять до погіршення стану, виникнення ряду ускладнень та до зараження оточуючих, в тому числі і дітей.

Тому не зволікайте, бо противірусні препарати, які можуть діяти на вірус грипу, максимально ефективні в перші години хвороби. Викликайте лікаря додому, не виходьте з дому, адже ви можете стати джерелом інфекції для інших людей. І не приймайте самостійно ліки від ГРВІ - вони далеко не всі діють на вірус грипу! Ні в якому разі не можна починати пити самостійно антибіотики при перших ознаках грипу: вони не діють на віруси взагалі. Питання призначення антибактеріальних препаратів вирішує тільки лікар і тільки при наявності бактеріальних ускладнень.

Слід відзначити той факт, що характер перебігу грипу залежить не тільки від особливостей штаму вірусу грипу. Медики відзначають, що особи з ослабленим імунітетом, наявністю важкої супутньої патології з боку органів дихання, можуть перенести грип у вкрай важкій формі, з ризиком виникнення ускладнень. Найбільш агресивно грип може протікати у дітей, зокрема раннього дитячого віку.

Напередодні осінньо-зимового періоду важливо озброїтися знаннями про запобігання захворювання на грип. Ще до початку сезону захворювань важливо пам'ятати про те, що на сучасному етапі медицини одним із дієвих методів профілактики грипу є вакцинація. Незважаючи на те, що віруси щорічно модифікують, вакцинація значно зменшує шанси захворіти на грип. У разі, якщо ви захворіли на грип, вакцинація є гарантією не тільки легкого перебігу захворювання, а й профілактики тих ускладнень, які можуть виникнути.

Позитивні результати в боротьбі з грипом дає регулярне вживання лимонів, цибулі та часнику, узварів з шипшини, чорної смородини.

Пам’ятайте! На початку сезону грипу та гострих респіраторних захворювань важливо:

• дотримуватися правил загальної гігієни;

• регулярно мити руки з милом та провітрювати приміщення;

• уникати місця скупчення людей, масових заходів, переохолодження;

• пити більше рідини;

• вживати в їжу якомога більше вітамінів;

• 1-2 рази на день полоскати горло та промивати ніс теплою солоною водою.

Людям, котрі мають ознаки застуди необхідно користуватись марлевими пов’язками. Пам’ятайте, що маски необхідно міняти або прасувати гарячою праскою кожні 3-4 години. Одноразові маски зможуть захистити протягом декількох годин, а потім їх слід викидати.

Дуже важливо уважно ставитися до свого здоров'я і не займатися самолікуванням!

Будьте завжди здорові!

Погоджено з управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держспоживслужби в Рівненській області

Олена Мамчур,
майстер виробничого навчання циклу практичної підготовки НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 111 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]