НОВИНИ » 2017 » Грудень » 6 » Умовна ліквідація надзвичайної події
17:07
Умовна ліквідація надзвичайної події

У листопаді 2017 року фахівцями Головного управління ДСНС України у Рівненській області в Рокитнівському районі було проведено інспекторську контрольну перевірку виконання заходів із забезпечення захисту населення і території від наслідків надзвичайних ситуацій. Перевірялись спеціалізовані служби цивільного захисту району, органи місцевого самоврядування, заклади освіти, структурні підрозділи Рокитнівської районної державної адміністрації. Працівникам Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області, які включені до складу комісії, було доручено перевірку органів місцевого самоврядування та опорних з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності навчальних закладів. В ході перевірки було відмічено роботу освітян з питань цивільного захисту та навчання непрацюючого населення у сільських (селищних) радах, а саме організацію роботи консультаційних пунктів.

Під час перевірки проводилося спеціальне об’єктове тренування у Рокитнівському медичному училищі з теми „Ліквідація наслідків надзвичайної події у гуртожитку”. Завданням тренування було перевірити готовності керівництва та відповідальних осіб у сфері цивільного захисту до дій у разі виникнення надзвичайної ситуації та взаємодія із екстреними службами району.

Після оголошення ввідної: „На 2 поверсі гуртожитку №1 стався прорив системи опалення”, за вказівкою керівника, використовуючи дані схеми оповіщення, були викликані відповідальні особи для створення штабу з ліквідації НС. Прибувши на місце події, фахівці обстежили територію. Під час обстеження відповідальний зі стійкості об’єкту доповів, що в результаті підтоплення сталося коротке замикання електропроводки, яке привело до загорання. За задумом умовну пожежу ліквідувати своїми силами не вдалося, отже було прийнято рішення про виклик рятувальників. У свою чергу чергова гуртожитку, увімкнувши систему оповіщення, організувала евакуацію студентів та персоналу. Перевіривши студентів за списком проживання, доповіла відповідальній особі з евакуації про кількість евакуйованих. Пости для зустрічі аварійно-рятувальної техніки чітко направляли машини до місця надзвичайної події.

Рятувальникам, по прибуттю, керівництво училища доповіло про подію. З отриманням від працівників Рокитнівського РЕМ допуску на гасіння електроприладів ланка газодимозахисна служба провела обстеження місця події та евакуювала потерпілого. До прибуття екстреної медичної допомоги потерпілим опікувались відповідальні особи в училищі за надання домедичної допомоги. В той час, коли рятувальники ліквідовували пожежу, підрозділом поліції була забезпечена охорона громадського порядку та регулювання руху автотранспорту в об’їзд місця події.

По завершенню тренування для працівників та студентів відповідальними особами з питань цивільного захисту училища та рятувальниками було проведено практичне заняття з демонструванням використання первинних засобів пожежогасіння, що викликало зацікавленість. Усі охочі могли практично потренуватись щодо гасіння пожежі вогнегасником.

Щодо результатів навчання то відповідальні особи з цивільного захисту, працівники закладу, працівники екстрених служб діяли чітко, злагоджено відповідно до своїх посадових інструкцій і умовна ліквідація надзвичайної події відбулася за задумом.

Володимир Денисюк,
завідувач НКП у м. Сарни НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 120 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]