НОВИНИ » 2018 » Вересень » 14 » Урочистості з нагоди Дня рятівника
19:33
Урочистості з нагоди Дня рятівника

Професійне свято День рятівника є свідченням державного визнання неоціненного внеску рятівників, працівників аварійно-рятувальних формувань та служб, у тому числі і працівників навчально-методичних установ сфери ДСНС у захист національного багатства, життя людей та успішного і безпечного майбутнього України.

14 вересня 2018 року у місті Дубно проводилися урочистості з нагоди Дня рятівника. На Майдан Незалежності з пізнавальною програмою завітали рятувальники, психологи та піротехніки Головного управління ДСНС України у Рівненській області, фахівці Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області та кінологи Головного управління Національної поліції.

У ході заходу рятувальники розповіли про заходи пожежної безпеки, довели алгоритм дій у разі виникнення пожежі з використанням вогнегасників, продемонстрували спецобладнання, за допомогою якого проводяться невідкладні роботи під час дорожньо-транспортних пригод, інших надзвичайних ситуацій та подій.

Фахівці піротехнічних робіт розповіли про те, як правильно діяти в разі виявлення вибухонебезпечних або підозрілих предметів, продемонстрували макети боєприпасів, ознайомили з їх характеристиками та надали можливість дітям та молодим людям приміряти бронежилет, спорядження, попрацювати з міношукачем й іншими спецзасобами піротехніків.

Педагогічні працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області розгорнули мобільний навчально-консультаційний пункт з навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, загальне керівництво котрим здійснює начальник НМЦ ЦЗ та БДЖ Рівненської області полковник служби цивільного захисту Сергій Вовчук. Серед мешканців та присутніх гостей проведено роз’яснювально-профілактичну роботу з питань безпеки життєдіяльності, розповсюджено методичну літературу, листівки та буклети, продемонстровано відеофільми щодо можливих ризиків виникнення надзвичайних ситуацій; правил поведінки під час пожежі, терористичних актів, інших небезпек, безпечного поводження у лісі, громадському транспорті; інформували про сучасні прилади радіаційної і хімічної розвідки та засоби індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин.

Методисти навчально-методичного центру провели вікторини з правил пожежної безпеки, безпечної поведінки вдома, на вулиці, громадських місцях, у натовпі тощо.

На запрошення до співпраці в ході розгортання та діяльності консультаційного пункту долучилися працівники Дубенської підстанції екстреної (швидкої) медичної допомоги КЗ „Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Рівненської обласної ради, які організували показові заходи щодо надання домедичної допомоги при нещасних випадках та травмуваннях. Студенти-психологи Рівненського державного гуманітарного університету провели тренінг на тему „Як діяти, якщо ви стали заручниками”. Рівненська громадська організація „Екоклуб” надала свою друковану продукцію для поширення.

Окрім теплих слів вітань та святкових номерів, захід, приурочений до професійного свята всіх рятувальників, мав пізнавальну мету привернути увагу населення до нелегкої, але почесної професії рятувальника, навчити підростаюче покоління та населення заходам безпеки у екстремальних ситуаціях та ознайомити з роботою підрозділів ДСНС України при виконанні завдань за призначенням. Адже, навчений – врятований.

Алла Тищенко,
методист обласного методичного кабінету
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 70 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]