НОВИНИ » 2017 » Листопад » 9 » Візит Першої леді України
16:37
Візит Першої леді України

Пожежний клас-музей "Промінець" створений у 2004-му році на базі Рівненського навчально-виховного комплексу „Школа-ліцей” №2. До створення та функціонування класу-музею долучилися як ентузіасти, так і ветерани пожежної охорони: вони надавали архівні матеріали та експонати. На той час це був унікальний в області та державі дитячий пожежний клас-музей. У 2010 році класу присвоїли звання — «Народний», а з квітня 2017 року музею присвоєне звання „Зразковий музей”.

Нині клас-музей „Промінець» функціонує на базі Рівненської ЗОШ №24. Щодня його відвідують сотні школярів з усіх куточків Рівненщини. За роки діяльності у ньому побували більше 80-ти тисяч школярів. Музей особливий тим, що він єдиний у Рівному виховує дітей на прикладах мужності вогнеборців, відтворює процес розвитку і становлення пожежної охорони та демонструє традиції сучасної аварійно-рятувальної служби.

 

Завідувач музею – Людмила Холохолова. За фахом пані Людмила –економіст. Однак так склалося, що більшу частину своєї трудової біографії їй довелося присвятити справі захисту міста Рівного від пожеж. Довгий час вона була головою добровільного пожежного товариства Рівного. Потім працювала керівником гуртка юних пожежників у міському центрі творчості учнівської молоді.

Цього року, за ініціативи керівництва Рівненського міськрайонного управління Головного управління ДСНС України у Рівненській області та підтримки управління освіти міськвиконкому, поруч з музеєм було створено інтерактивну кімнату „Побутові пожежі”. Під час занять в даному приміщенні завдяки сучасним мультимедійним технологіям та реальним засобам і приладам учні мають можливість спостерігати усі етапи розвитку пожежі в побуті, їх першопричини та аналізувати відповідні загрози та наслідки. Умови інтерактиву передбачають відтворення справжньої пожежі зі світлово-звуковою імітацією, що стимулює учнів учитися задля порятунку життя та матеріальних цінностей.

Учні рівненських шкіл заняття з протипожежної безпеки відвідують із задоволенням. Кажуть, тут не лише розповідають про шкоду, яку завдає вогонь, а й вчать як правильно поводитись під час різних небезпечних ситуацій, які можуть трапитися у житті.

Працівники ГУ ДСНС України у Рівненській області та фахівці Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області постійно опікуються проблемами музею, з року в рік поповнюючи виставочні експонати, наочні матеріали з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, а також, періодично, беруть участь у навчальному процесі та вдосконалюють знання дітей.

09 листопада 2017 року Перша леді України, перебуваючи з робочим візитом у Рівненській області, відвідала Рівненську ЗОШ №24 та завітала у клас-музей „Помінець”, де рятувальники проводили урок пожежної безпеки. Людмила Холохолова люб’язно розповіла Марині Порошенко про історію створення та діяльність класу-музею.

Яскраві враження справили учні, одягнені у форму справжніх рятівників, котрі однозначно знають, що в майбутньому будуть пожежниками-рятівниками, а у перспективі Народна Служба порятунку отримає надійних сучасних професіоналів своєї справи.

Алла Тищенко,
методист обласного методичного кабінету
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Переглядів: 206 | Додав: kvu | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]