НОВИНИ » Статті » Обласні курси

Чиста вода – запорука нашого здоров’я

 

Скажи мені, скільки ти п’єш, і я скажу, що в тебе болить, – каже відоме прислів’я. Так, саме вода відіграє важливу роль у житті кожної людини, а від її якості залежить здоров’я. Адже в наш час існує так багато факторів, які його погіршують.

Тому не можна оминути тему значення води для нашого здоров’я. На даний момент для кожної людини, і для медицини в цілому, здоров’я стоїть на першому місці і, в основному, залежить від того, що ми робимо і як харчуємося. Медицина особливу увагу приділяє харчуванню людини, адже від нього і залежить якість здоров’я і життя.

Перше, що виділяють майже всі лікарі в харчуванні – це вода. Саме від тієї води, яку ми використовуємо і залежить якість нашого харчування і здоров’я. Вони рекомендують використовувати і застосовувати кришталеву воду. Саме вона ідеально чиста, і покращує обмін речовин в організмі, що дуже важливо для здоров’я людини. Дефіцит води в організмі призводить до зневоднення, яке провокує розвиток багатьох захворювань, таких, як: синдром хронічної втоми, депресія, хвороби суглобів, розлади травлення, порушення функцій нирок, головні болі, суха шкіра.

Виникає питання: “Скільки ж потрібно в день випивати води?” Найчастіше відповіді на це питання коливаються від двадцяти до сорока мілілітрів чистої води в день, виходячи з одного кілограма ваги людини. Пити стільки води потрібно в будь-який час року, навіть взимку, адже саме в зимовий період організм зневоднюється через сухе повітря в приміщеннях. Чим більше води ми вживаємо в чистому вигляді, тим швидше нормалізується обмін речовин. Принаймні, так вважають дієтологи і лікарі. Тобто виходить, що при вазі сімдесят кілограмів ми повинні випивати не менше семи склянок води в день. Взимку вода не повинна бути холодною, мінімум кімнатної температури. Фахівці вважають, що краще пити потихеньку і невеликими ковтками.

В ідеалі потрібно перший стакан води випивати з ранку натщесерце, потім воду необхідно пити перед усіма прийомами їжі хвилин за двадцять – тридцять. По-перше, вода запустить роботу шлунка, жовчного міхура, кишечника по-друге, це не призведе до переїдання, а також посприяє виведенню шлаків з організму.

Такі улюблені нами напої, як кава або чай (чорний і зелений), активно виводять з організму рідину. Це пов’язано з тим, що в них міститься кофеїн – сильний діуретик. Соки теж не справляються з зневодненням з тієї причини, що з них не виділяється вода через вміст у них сполучних молекул. Таким чином, тільки чиста вода може заповнити свій недолік в організмі.

У кожному разі, рясне вживання води не принесе вам шкоди, якщо тільки ви не страждаєте набряками, хворобами серця і нирок, а також, якщо у вас немає високого тиску.

Упродовж останніх років зростає нітратне забруднення ґрунтових вод, які широко використовуються у сільській місцевості для децентралізованого водопостачання внаслідок ненормованого використання в колективних господарствах та у приватному секторі мінеральних і особливо – органічних добрив.

Вода, забруднена нітратами, надзвичайно небезпечна для дитячого організму, а особливо для дітей у перші місяці життя. При тривалому вживанні забрудненої нітратами води і овочів розвивається хронічна нітратна інтоксикація.

Чи можливо уникнути небезпечної дії нітратів? Так, за умови дотримання певних вимог і рекомендацій:

  • Якщо у питній воді вміст нітратів перевищує допустиму норму (50 мг/л), не використовуйте її для пиття та приготування їжі. Особливо це стосується дітей та вагітних жінок!
  • Пам’ятайте, що кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а збільшує її токсичність на 39-86%.
  • Майте на увазі, що забруднена нітратами вода навіть у смертельних дозах – чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна на смак. Хай це не вводить вас в оману! Будьте обережні!
  • Ніколи не розводьте дитячу суміш водою з колодязів, якщо не впевнені в її якості.
  • Забруднену нітратами воду можна використовувати для технічних цілей: миття посуду, прання білизни, прибирання в приміщеннях тощо.

Таким чином, ми бачимо, що вода – це найважливіша на нашій планеті рідина і ключ до життя, енергії та здоров’я. Без неї неможливе існування рослин і тварин. Життя є лише там, де є вода і, навпаки, де знаходиться вода, там є життя.

Ярослав Андросюк,
завідувач Острозькими курсами 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Категорія: Обласні курси | Додав: kvu (07.08.2017)
Переглядів: 119 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]