НОВИНИ » Статті » Обласні курси

Електричні прилади та належне поводження з ними

У повсякденному житті людини електрика та електричні прилади відіграють важливу роль. Електричний струм використовується для освітлення житлових приміщень, живлення різних побутових приладів. За допомогою електроплити можна приготувати їжу, при використанні пральної машини і праски – випрати та випрасувати білизну, прибрати приміщення використовуючи пилосос, тривалий час зберігати продукти свіжими за допомогою холодильника.

З настанням осінньо-зимового періоду все частіше надходять тривожні повідомлення про збільшення кількості електротравм, більшість з яких трапляється через дотик до дротів, ізоляція яких ушкоджена чи наближена до ліній електропередач.

Люди часом легковажать, забуваючи про наслідки недбалого та безвідповідального відношення до електрообігрівачів, плиток, чайників, використовуючи їх несправними, залишаючи без нагляду, перевантажуючи кількома пристроями одночасно електромережу, що в свою чергу може призвести до лиха.

Правила електробезпеки в помешканні:

1. Заборонено доторкатися до дротів, ізоляція яких пошкоджена, користуватись зіпсованими вимикачами, розетками та вилками; витягати за шнур вилку з розетки; вставляти в розетку сторонні предмети. Тож перевірте ще раз мережу у вашому домі, аби не сталося біди. А коли діти ще маленькі, на розетки встановіть спеціальні „заглушки”.

2. Не залишайте увімкненими в мережу електроприлади, коли ними не користуєтесь або ідете з дому. Може статись коротке замикання, і, як наслідок— пожежа! Це правило не зайвим буде нагадати і дорослим, і дітям.

3. Заборонено витирати електроприлади, розетки та вимикачі мокрою чи вологою ганчіркою, доторкатись до електроприладів мокрими руками, коли вони увімкнені в електромережу.

4. Не затискайте електропроводи дверима, віконними рамами; необхідно стежити, щоб дроти не потрапляли під ніжки столів та стільців; не можна прикріпляти електропровід до труб опалення, водопровідних, каналізаційних мереж та що-небудь вішати на електропроводку. Часто подовжувачі, зарядні пристрої, дроти побутових електроприладів створюють в помешканні шалену суміш під столами, стільцями, ліжками, розплутати яку не так вже і просто. Стежте за порядком з електропроводами в домі і власним прикладом вчіть своїх дітей.

5. Перша дія, яку потрібно зробити, коли помітили, що з приладу йде дим, видно іскринки чи чути запах плавленої пластмаси — це вимкнути прилад з електромережі. Якщо біля розетки горить, і неможливо вимкнути, то потрібно відключити рубильник, що розташований біля лічильника.Пам’ятай, несправності в електромережі й електричних приладах може усунути лише спеціалітст-електрик!

Валентина Батищева,
фахівець І категорії кабінету навчального
(інформаційних технологій)

Категорія: Обласні курси | Додав: kvu (18.12.2018)
Переглядів: 16 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]