НОВИНИ » Статті » Інше

Обережно: пластикові вікна та діти!

Розпочалося довгоочікуване літо. В засобах масової інформації з’являються новини про дітей, які випали з відкритих вікон через москітні сітки.

Усі дітлахи, без виключення, люблять дивитися у вікно. У перші роки життя кожна дитина набуває досвіду, який формує його світогляд. Частіше, саме батьки ставлять дітей на підвіконня, щоб показати їм те, що відбувається за вікном. Малюки дуже допитливі і жваві, їм цікаво все, що відбувається навколо. Коло дитина самостійно може вилізти на крісло, ліжечко, вона може спробувати вилізти і на підвіконня. Таким чином, батьки повинні звернути особливу увагу на те, щоб вікна в кімнаті, де перебуває дитина були зачинені. Не залишайте дітей на самоті з відчиненим вікном.

З випадками випадання дітей з вікон стурбовані, мабуть, усі мами. На форумах матусі діляться досвідом, як організувати безпеку своїй дитині. Одна пропонує заставити усе підвіконня квітами, інша – завісити вікно щільними шторами, а хтось просто пропонує не відкривати вікон.

Москітна сітка являє собою нездоланну перешкоду для комах, проте вона є найнебезпечнішою частиною відкритого вікна. Діти, піднявшись на підвіконня, завжди намагаються на неї спертися. Але вона не витримує ваги дитини та випадає з вікна.

Як захистити дитину від випадання з вікна

Є декілька видів дитячих замків та блокувань для пластикових вікон:

- замки, що блокують віконну ручку;

- віконні заглушки з кришкою та знімаючою ручкою;

- замки, що блокують віконну стулку;

- обмежувачі відкривання на вікна (фіксатори, замки зі сталевим тросом).

Корисним рішенням, яке може захистити від випадання з вікна, є блокіратори або обмежувачі відкриття, більш відомі як «дитячі замки». Вони дозволяють нахил віконної стулки тільки до певного моменту. Завдяки їй, дитина може самостійно встановити вікно в похилому положенні, але не може відкрити його. Обмежувачі відкриття стулки вікна запобігають також можливості гратися в улюблену дитячу гру - відкривання і закривання вікон.

Самостійне відкривання вікна може не тільки запобігти випаданню дітей, але й захистити їх від защемлення пальців і травматизму.

Слід пам’ятати що надійно захищений простір - це основа дитячої безпеки.

 

Батіщева Валентина, фахівець І категорії

кабінету навчального (інформаційних технологій)

 

 

 

 

Категорія: Інше | Додав: kvu (16.07.2018) | Автор: Батіщева Валентина
Переглядів: 12 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]