НОВИНИ » Статті » Обласні курси

Як захиститися від нападу собаки?

Останнім часом, на вулицях наших міст ми досить часто зустрічаємо агресивних собак. Багато людей постраждали від укусів розлючених тварин. Особливо непокоїть те, що більша частина потерпілих — діти.

Згідно із статистикою, щороку нападам собак у світі піддаються близько 3,7 мільйонів людей. Найнебезпечнішими, з цієї точки зору, вважаються такі породи собак, як пітбулі, ротвейлери, американський стаффордширський тер’єр і їх помісі.

Кінологи запевняють, що собака – це не універсальний друг для всіх, він друг лише для свого господаря. Окрім цього, всі собаки негативно реагують на запах алкоголю.

Безпритульні собаки можуть нападати поодинці, але, як правило, вони складають загрозу у зграях від п’яти і більше. Зграя безпритульних собак може містити в собі як безпородних дворняг, так і собак породистих, у тому числі — бійцівських порід. Якщо в одному місці велике скупчення собак, у поведінці тварин завжди спрацьовує стадний інстинкт.

Щоб уникнути нападу собак, необхідно дотримуватися наступних правил:

1. На вулиці намагайтеся не заходити до місць скупчення безпритульних собак.

2. Якщо ви бачите на вулиці маленьких симпатичних цуценят — не намагайтеся гратися з ними та брати їх на руки — пам'ятайте про те, що десь поблизу буде їхня мати, яка може вирішити, що її дітям загрожує небезпека і напасти на вас.

3. Ставтеся до тварин з повагою й не доторкайтеся до них під час відсутності хазяїна. Не годуйте чужих собак.

4. Не чіпай тварин під час сну або їжі.

5. Не відбирайте те, із чим собака грає, щоб уникнути його захисної реакції. 7. Не наближайтеся до собаки, що перебуває на прив'язі.

8. Не показуйте страху або хвилювання перед вороже настроєним собакою.

9. Не можна самому провокувати напад собаки, кричати на неї й хазяїна, махати руками, підходити зненацька ззаду.

10. Особливо обережним слід бути із собаками в намордниках і (або) на коротких мотузках: просто так їх ніхто не надягне.

11. Коли собака нападає з гавкотом, небезпека, як правило, невелика. Він вас просто лякає, проганяючи з території (місця), де ви перебуваєте. При цьому не виключено, що він може вас і вкусити, але це відбудеться тільки тоді, коли ви повернетеся до нього спиною або боком і відведете від нього погляд. Не робіть ні того, ні іншого. Не відводячи погляду від очей собаки, не поспішаючи й не роблячи різких рухів, покиньте цю територію, і конфлікт буде вичерпано.

12. Важливо відзначити, що собака почуває ваш психологічний стан, вашу невпевненість і страх та користується цим. Тільки ваша активна психологічна зустрічна атака й кілька простих технічних рухів змусять ненавчену собаку відступити.

ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ, ЯКЩО НА ВАС НАПАДАЄ СОБАКА

1. Якщо відчуваєте, що зараз нападе пес, для захисту можна використовувати усі підручні предмети. Головне – не робити надто різких рухів.

2. Якщо носите рюкзак, можна його зняти і використати як захист, своєрідний щит.

3. Рюкзаком, сумкою або спортивними рукавицями намагатися прикрити кінцівки та життєво важливі органи.

4. Якщо маєте із собою парасольку, треба відкрити її і розмістити перед собою. Це налякає тварину і допоможе уникнути укусу тварини.

5. Не можна голосно істерично кричати та утікати від собак. Потрібно прикрити спину і намагатися рухатися до безпечного місця. Утікати можна лише в тому випадку, коли собаки від вас на великій відстані і у вас є поруч місце, де можна сховатись: під’їзд, магазин, кіоск, метро.

6. Можна захистити себе за допомогою дезодоранту, лаку для волосся або газового балончика. Однак газовий балончик потрібно використовувати вкрай обережно, оскільки, розприскуючи його, можна зашкодити і собі.

Запам'ятайте: собака (незалежно від породи) так само, як і людина, відчуває страх, незрозумілі ситуації його бентежать і у випадку невдалої сутички він так само, як і людина, може «зламатися» психологічно.

У разі укусу лікарі радять негайно звертатися до медичних установ, адже собака може бути хворою на сказ, що є небезпечним вірусним захворюванням, яке без надання своєчасної медичної допомоги в 100% випадків закінчується смертю.

Симптоми сказу у собак: собака поводиться дивно, змінюється її настрій, вона гарчить, забивається в темні кути, неохоче йде до господаря, потім може несподівано почати лащитися до нього, радісно стрибати навколо нього - це стадія провісників хвороби . Також на цій стадії у собаки надмірне виділення слини, вона може нервово ходити по кімнаті, насторожено прислухатися до чогось, відмовлятися від улюбленої їжі.

Незважаючи на сказане вище, собаки вважаються найкращими друзями людини. Взагалі, вони чуйні і грайливі створіння, саме їм людина довіряє охорону свого життя.

Валентина Батіщева,
фахівець класу навчального (інформаційних технологій)

Категорія: Обласні курси | Додав: kvu (29.08.2018) | Автор: Батіщева Валентина
Переглядів: 16 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]