НОВИНИ » Статті » Кузнецовськ

Захист дітей у надзвичайних ситуаціях

Надзвичайна ситуація – це порушення нормальних умов життя людей, заподіяне аварією, катастрофою, стихійним лихом або іншою подією, наприклад, такою, як епідемія або пожежа, що призводять або може призвести до неможливості проживання людей на певній території або об’єкті, ведення там господарської діяльності, загибелі людей або значних матеріальних втрат. У разі виникнення надзвичайної ситуації необхідно дотримуватися спокою, виконувати рекомендації та поради щодо захисту, що передаються засобами масової інформації.

Інформація про виникнення або загрозу виникнення надзвичайної ситуації (аварії) передається в першу чергу до дитячих, навчальних та медичних закладів, що знаходяться в зоні можливого ураження. З отриманням сигналу оповіщення та інформації про надзвичайну ситуацію батьки (родичі дітей, вихователі, вчителі або дорослі, що знаходяться поруч з дітьми без нагляду батьків) зобов'язані вжити усі заходи, рекомендовані населенню з метою безпечного дотримання дітей.

Такими заходами, в залежності від обстановки, можуть бути: евакуація дітей разом з батьками (дорослими) з небезпечних місць, надання домедичної допомоги, створення нормальних санітарно-гігієнічних умов, забезпечення повноцінним харчуванням, вживання заходів щодо розшуку батьків (родичів) дітей, що загубилися.

У надзвичайних ситуаціях краще, якщо діти перебувають під наглядом батьків або інших близьких, оскільки з ними вони почувають себе у більшій безпеці. Під час надзвичайних ситуацій обов'язок стежити за тим, щоб діти не були розлучені зі своїми батьками або вихователями, покладається в першу чергу на їх сім'ю, навчальний заклад чи установу, де перебувають діти.

Якщо все-таки діти розлучаються з батьками (близькими), місцева влада чи уряд відповідають тоді за забезпечення дітям захисту та піклування. До їхніх обов'язків також входить пошук батьків або рідних дитини з метою возз'єднання сім'ї. Діти, які були розлучені зі своїми рідними під час надзвичайних ситуацій, не можуть вважатися сиротами і не можуть бути усиновлені до повного з'ясування долі їхніх батьків або близьких родичів.

Тероризм та інші пов'язані з насильством ситуації викликають стресові стани у дітей. У цих умовах діти потребують особливої уваги батьків і у можливості висловити свої почуття, описати свої враження прийнятним для їхнього віку способом. Наслідком перенесених страху і болю є прояв стресових реакцій: деякі замикаються в собі, інші стають агресивними. Якщо дитина не отримує належної допомоги, її страждання можуть посилитися.

Іноді діти віком від 3 до 6 років відчувають відповідальність за те, що сталося, і це може викликати у них почуття провини. Дітям такого віку необхідні підтримка, увага і турбота з боку дорослих, вони потребують постійного схвалення.

Діти старшого віку краще розуміють надзвичайний характер ситуації і певною мірою більш уразливі до стресових переживань, ніж діти молодшого віку. Якщо стресова реакція у дитини затягується і набуває гострого характеру, слід забезпечити йому кваліфіковану допомогу.

Малювання або ігри з ляльками та іграшками допомагають дітям висловлювати свої почуття і пристосовуватися до стресової обстановки. Відтворення сценок з повсякденного життя-поширене і корисне заняття для малюків, що допомагає їм подолати наслідки пережитого. Дітей слід спонукати висловлювати все, що їх турбує, заохочувати до самовираження, але не примушувати. Вони потребують слухача і можливості висловити пережите.

Знання, отримані як дорослими, так і дітьми допоможуть врятуватися в надзвичайних ситуаціях.

Юлія Козлова,
завідувач Вараських курсів 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Категорія: Кузнецовськ | Додав: kvu (24.05.2018) | Автор: Юлія Козлова
Переглядів: 68 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]