НОВИНИ » Статті » Методичний кабінет

Безпека під час святкування новорічних та Різдвяних свят

Незабаром новорічні та різдвяні свята. Палаци культури, шкільні та дитячі установи, оселі громадян прикрасять новорічні ялинки – невід’ємний атрибут цього свята.

Перш ніж встановити в приміщенні лісову красуню, необхідно потурбуватися про те, щоб її перебування було безпечним для оточуючих. Правильне розташування та прикрашання новорічної ялинки дуже важливо.

Сертифіковані синтетичні ялинки оброблені спеціальним розчином і виготовлені із пластмаси, яка не виділяє отруйних речовин при нагріванні. Переконайтеся, що ваша штучна красуня безпечна (цю інформацію можна знайти на її упаковці). Закріпити ялинку потрібно надійно, унеможливити її від падіння і можливого займання при цьому. Скляні ялинкові прикраси бажано розмістити на недоступній для дітей висоті. Вибирайте легкі прикраси для новорічної ялинки. Перед оздоблюванням ялинки різними новорічними вогниками, чи то пак, електричними гірляндами, обов'язково перевірте їх. Для прикрашання ялинки необхідно застосовувати електричні гірлянди тільки достовірного виготовлення. Не забувайте, що лампи гірлянди треба закріплювати надійно, бо при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі. Обов’язково перевірте справність електричного дроту та його ізоляцію. У разі, якщо ви помітили певну несправність гірлянди: з’явилося миготіння лампочок, іскріння, сильне нагрівання дроту – негайно вимкніть її.

Яке ж новорічне свято без чудес різної піротехніки?! Це ще одина обов’язкова ознака Нового року. Головними споживачами «запальної» продукції є діти. Бо саме вони найбільше чекають від свят не тільки подарунків, але й яскравого, феєричного світла. Святкування, за дитячим сценарієм, повинні прикрасити саме хлопавки, бенгальські вогні, салюти, ракети та петарди. Купуйте піротехніку тільки в спеціалізованих магазинах і точках продажу. Уникайте покупки і використання несертифікованих товарів, в тому числі, і піротехнічних, їх якість сумнівна і може поставити під загрозу ваше життя та здоров'я, а також ваших рідних і близьких. Всі піротехнічні вироби повинні мати в упаковці (або на упаковці) докладну інструкцію про використання товару. Якщо такої інформації щодо використання піротехнічного виробу немає, значить, товар несертифікований, тому користуватися ним небезпечно для життя. Перед покупкою піротехніки також перевірте термін зберігання виробу, його встановлює виробник і цей термін ніхто не має право продовжити. Також варто перевірити упаковку на цілісність. Пошкоджена упаковка може вказувати на пошкоджений товар всередині, тому варто перевірити і сам виріб.

Запускати феєрверки, різні ракети, петарди всередині приміщень, а також з балконів, поблизу господарських і житлових будівель, біля новорічних ялинок суворо ЗАБОРОНЕНО!

Особливу увагу під час проводження новорічних свят потрібно приділяти безпеці дітей. У жодному разі не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у місцях, у яких їх легко зможе знайти дитина. Ніколи не дозволяйте малюкам бавитися з такими іграшками, бо це може коштувати їм здоров’я чи навіть життя!

Отже, основні вимоги пожежної безпеки при влаштуванні новорічної ялинки та проведенні святкових заходів нескладні й не вимагають особливих матеріальних витрат. Але суворе їх дотримання дозволить не затьмарити веселі новорічні свята, уникнути неприємностей, пов’язаних із пожежею.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: ваше здоров’я – у ваших руках!

Алла Тищенко,
методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Категорія: Методичний кабінет | Додав: kvu (15.12.2017) | Автор: Алла Тищенко
Переглядів: 71 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]